Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlanınca IMEI gider mi?

Xiaomi'nin tek kötü yanı o ya zaten cihaz unlocked edildikten sonra başlıyor her şey 😁

En güzel çözüm iPhone veya Samsung'dan şaşmamak😂
Ben zaten yıllardır Apple dışında bir telefon bir kere kullandım, oda geçiçi olarak Note 9 Pro oldu. Sırf IMEI muhabbetleriyle uğraşmıyım diye direkt Hepsiburadadan almıştım. Onuda 3 ay kullanıp sattım iPhone 11 aldım. Gerçekten Apple ürünleri pahalı olsa da uzun vadede çok büyük avantajları oluyor.

Hocam IPhone'larda çok pahalı yahu.

İkinci el diyeceğim onda da neler neler var. Sıfır almak en iyisi artık nasıl alacağız orası da meçhul hakkımızda hayırlı olanı görmek dileğiyle.

Ben zaten yıllardır Apple dışında bir telefon bir kere kullandım, oda geçiçi olarak Note 9 Pro oldu. Sırf IMEI muhabbetleriyle uğraşmayayım diye direkt Hepsiburada'dan almıştım. Onuda 3 ay kullanıp sattım iPhone 11 aldım. Gerçekten Apple ürünleri pahalı olsa da uzun vadede çok büyük avantajları oluyor.

Ah bende yapabilsem telefonlar elimde çürüdü Samsung'u Xiaomi'si IPhone'u Redmi S2 kullandım yaklaşık 1 ay kadar illalah ettim iPhone küçük müçük ama hepsine tek atar iPhone 7 aldım arkadaşımdan artık haşatı çıkmış fakat 128 GB olunca gözüme gelmedi açıkçası uyguna kapattım hesabı diyebilirim.

Touch ID yok ekran a kalite başka da bir şeyi yok batarya 96 mis gibi.
Touch ID yaptırmayı düşünüyorum fakat fiyat ne çıkar korkusuyla gidemiyorum.

İkinci el diyeceğim onda da neler neler var. Sıfır almak en iyisi artık nasıl alacağız orası da meçhul hakkımızda hayırlı olanı görmek dileğiyle.

Ah bende yapabilsem telefonlar elimde çürüdü Samsung'u Redmi S2 kullandım yaklaşık 1 ay kadar illalah ettim iPhone küçük müçük ama hepsine tek atar iPhone 7 aldım arkadaşımdan artık haşatı çıkmış fakat 128 GB olunca gözüme gelmedi açıkçası uyguna kapattım hesabı diyebilirim.
Ben mesela gereksiz israfa karşı biri olduğum için aldığım teknolojik ürünü yıllarca uzun süre kullanırım. iPhone 6 cihazımı 6 sene kullandım, 6 sene kullanmama rağmen bir kere servis görmedi. Parmak izi okuyucusu bile çalışıyordu. Yedek parçacı bir arkadaş gelip 1000 TL'ye yakın bir fiyata benden almıştı o zamanlar. Bir arkadaşım durumu olmasına rağmen hala 7 Plus kullanıyor ve ironik bir şekilde hiçbir problemi hala yok telefonun.

Android tarafında şu an bir telefon kullanacak olsaydım muhtemelen o telefon S21 Ultra olurdu. Gerçekten muazzam bir telefon kamerası ve birçok özelliği hala İphone 13 serisi ile yarışıyor.

Ben mesela gereksiz israfa karşı biri olduğum için aldığım teknolojik ürünü yıllarca uzun süre kullanırım. iPhone 6 cihazımı 6 sene kullandım, 6 sene kullanmama rağmen bir kere servis görmedi. Parmak izi okuyucusu bile çalışıyordu. Yedek parçacı bir arkadaş gelip 1000 TL'ye yakın bir fiyata benden almıştı o zamanlar. Bir arkadaşım durumu olmasına rağmen hala 7 Plus kullanıyor ve ironik bir şekilde hiçbir problemi hala yok telefonun.

Android tarafında şu an bir telefon kullanacak olsaydım muhtemelen o telefon S21 Ultra olurdu. Gerçekten muazzam bir telefon kamerası ve birçok özelliği hala iPhone 13 serisi ile yarışıyor.

Doğrudur ben IPhone'den şaşmayacağım artık.

Arkadaşlar merhaba, bugün telefonumu sattım ancak alan arkadaş gece yarısı IMEI numarası telefonu resetleyince gitti diye aradı. Alan arkadaş da telefoncu olduğu için ben bu arkadaşa çok inanmadım. Yarın saat akşam 8 gibi telefonu geri teslim almamı istiyor, nen telefonu verdiğimde telefonda hiçbir problem olmamakla birlikte telefonun garantisi "ithalatçı garantisi" diye geçmekte.

Bu arkadaş fatura sahibi ben olduğum için benim iade etmemin doğru olduğunu ve telefonun ya yenisini ya da faturada ki aldığım fiyatı geri yatıracaklarını söyledi. Sizce böyle bir şey mümkün müdür?

Lütfen bir fikir verin ne yapacağımı şaşırdım doğrusu, yasal olarak nasıl bir hakkım var. Ürünü Letgo tarafından satılığa koydum ve telefonu o site üzerinden sattım. Üstelik arkadaş beni tehdit ediyor, nasıl bir yol izlemeliyim bana bu konuda fikir verebilir misiniz?

1- telefonu (boot menu dahil) resetlemek, IMEI'isini silmez.
2- tehdit etmesi, velev ki haklı olduğu bir durumda, kendini suçlu konumuna sokar. SS'leri alın elinizde kanıt olsun.
3- adamın doğru söylediğini anlamak adına, e-Devlet'den IMEI sorgulama yapabilirsiniz.
4- telefonu ciddi anlamda sağlam teslim ettiğinize inanıyorsanız, size IMEI'si silinmiş bir telefonu geri vermesine izin vermeyin. (tahminimce Android sürümünü, MIUI sürümü vb. değiştirmek için, telefona root atmaya çalışıp IMEI'yi silmiş olabilir. Yani kendi hatasıdır. Kesin iOS falan yüklemeye çalışmıştır :D)

Trendyol tarafından kaçak telefon gelmediğini varsayarak konuşuyorum, IMEI sıfırlanma ile silinmez. Engelleyin geçin. Çok isterse garantiye de yollayabilirsiniz ama para iadesi ben yapmazdım.

Geri
Yukarı