Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlanınca IMEI gider mi?

Piyasada çok 3 kağıtçı var ceza yiyeceğim için küfür etmek istemiyorum.

Ekran kartı sattım zamanında kutusu fatura testler yapılmış hiçbir sıkıntısı yok. Alan çakal 1 gün sonra kart arızalı dedi onaylamadı geri gönderdi kartı.

Baktım cidden kart çalışmıyor öyle yaptım böyle yaptım açtım BIOS çökmüş düzelttim. Ama asıl sonradan fark ettiğim bizim çakal birebir aynı kartın arızalsını bana geri göndermiş sağlam kartı cebe indirmiş.

Sonradan fark ettim kartım s/n numaraları farklı kutu ile uyuşmuyor.

Çok dikkatli olmak lazım sağlıcakla kalın iyi geceler.

Adam durumu özetlemiş resmen :)

Piyasada çok 3 kağıtçı var ceza yiyeceğim için küfür etmek istemiyorum.

Ekran kartı sattım zamanında kutusu fatura testler yapılmış hiçbir sıkıntısı yok. Alan çakal 1 gün sonra kart arızalı dedi onaylamadı geri gönderdi kartı.

Baktım cidden kart çalışmıyor öyle yaptım böyle yaptım açtım BIOS çökmüş düzelttim. Ama asıl sonradan fark ettiğim bizim çakal birebir aynı kartın arızalsını bana geri göndermiş sağlam kartı cebe indirmiş.

Sonradan fark ettim kartım S/N numaraları farklı kutu ile uyuşmuyor.

Çok dikkatli olmak lazım sağlıcakla kalın iyi geceler.
Çok teşekkür ediyorum hocam, iyi geceleer :)

Alabilirsen senin için daha iyi olur faturada çünkü IMEI bilgisi de yazar bu cihaz sahipliği adına.

Aslında arkadaştan IMEI'sini isteyip faturadaki IMEI'den karşılaştırılabilir.
Evet bende onu önerdim arkadaşa. IMEI numaralarına ulaşıp gerekli kontrolleri yapsa biraz daha netleşir durum. Satın alan kişide üçkağıtçı olabilir bunu satan Trendyol satıcısıda üçkağıtçı olabilir. Kimsenin hakkına girmek istemem sonuçta hocam.

Sırf güvenilir gözüksün hemen satılsın diye ithalatçı garantili yazan çok satıcı gördüm bu Redmi telefonlarda ama telefon kayıtlı bile olmuyordu. Umarım arkadaşın sorunu çözülür.

Evet bende onu önerdim arkadaşa. IMEI numaralarına ulaşıp gerekli kontrolleri yapsa biraz daha netleşir durum. Satın alan kişide üçkağıtçı olabilir bunu satan Trendyol satıcısıda üçkağıtçı olabilir. Kimsenin hakkına girmek istemem sonuçta hocam.

Sırf güvenilir gözüksün hemen satılsın diye ithalatçı garantili yazan çok satıcı gördüm bu Redmi telefonlarda ama telefon kayıtlı bile olmuyordu. Umarım arkadaşın sorunu çözülür.

Ama öyle bir şey olsa servis sıfırlamasında da aynı durum olurdu servis IMEI çakacak diye bir şey yok.

Ama öyle bir şey olsa servis sıfırlamasında da aynı durum olurdu servis IMEI çakacak diye bir şey yok.
Bilemiyorum hocam vallahi memleket üçkağıtçıdan geçilmiyor. Servise gönderdik diye arka odada yazılım atmış bile olabilir telefoncu. Gerçekten kime güveneceğini bilmiyor insan bu devirde.

Hocam teknoloji ile iç içeyim ama böyle şeyleri bu Xiaomi cihazlarında çok görmeye başladım yeminle gına geldi nasıl bir çukura düştük anlamadım. Değneğin iki tarafıda pis :D

Hocam teknoloji ile iç içeyim ama böyle şeyleri bu Xiaomi cihazlarında çok görmeye başladım yeminle gına geldi nasıl bir çukura düştük anlamadım. Değneğin iki tarafıda pis :D

Xiaomi'nin tek kötü yanı o ya zaten cihaz unlocked edildikten sonra başlıyor her şey 😁
Bilemiyorum hocam vallahi memleket üçkağıtçıdan geçilmiyor. Servise gönderdik diye arka odada yazılım atmış bile olabilir telefoncu. Gerçekten kime güveneceğini bilmiyor insan bu devirde.

En güzel çözüm iPhone veya Samsung'dan şaşmamak😂

Bundan sonra telefon falan da almıyorum :D

Bende mesela çift telefon var hadi iPhone yap görelim telefona elini bile süremiyorsun. Android öyle mi her şey var mübarek sağ olsun baş belası.
Bundan sonra telefon falan da almıyorum :D

Samsung'un güzel yanı Knox sayacının olması o telefon bir kere o açıldı mı tamam daha randıman tutmaz.

Şu an ne durumdayız biliyor musun kim kime ne itelerse kârdır kafası var herkeste.

Geri
Yukarı