Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlanınca IMEI gider mi?

Hocam İphone'larda çok pahalı yaa

Xiaomi'nin tek kötü yanı o ya zaten cihaz unlocked edildikten sonra başlıyor her şey

En güzel çözüm iPhone veya Samsung'dan şaşmamak
Ben zaten yıllardır Apple dışında bir telefon bir kere kullandım, oda geçiçi olarak Note 9 Pro oldu. Sırf IMEI muhabbetleriyle uğraşmıyım diye direkt Hepsiburadadan almıştım. Onuda 3 ay kullanıp sattım iPhone 11 aldım. Gerçekten Apple ürünleri pahalı olsa da uzun vadede çok büyük avantajları oluyor.

Hocam IPhone'larda çok pahalı yahu.

İkinci el diyeceğim onda da neler neler var. Sıfır almak en iyisi artık nasıl alacağız orası da meçhul hakkımızda hayırlı olanı görmek dileğiyle.

Ah bende yapabilsem telefonlar elimde çürüdü Samsung'u Xiaomi'si IPhone'u Redmi S2 kullandım yaklaşık 1 ay kadar illalah ettim iPhone küçük müçük ama hepsine tek atar iPhone 7 aldım arkadaşımdan artık haşatı çıkmış fakat 128 GB olunca gözüme gelmedi açıkçası uyguna kapattım hesabı diyebilirim.

Touch ID yok ekran a kalite başka da bir şeyi yok batarya 96 mis gibi.
Touch ID yaptırmayı düşünüyorum fakat fiyat ne çıkar korkusuyla gidemiyorum.

Ben mesela gereksiz israfa karşı biri olduğum için aldığım teknolojik ürünü yıllarca uzun süre kullanırım. iPhone 6 cihazımı 6 sene kullandım, 6 sene kullanmama rağmen bir kere servis görmedi. Parmak izi okuyucusu bile çalışıyordu. Yedek parçacı bir arkadaş gelip 1000 TL'ye yakın bir fiyata benden almıştı o zamanlar. Bir arkadaşım durumu olmasına rağmen hala 7 Plus kullanıyor ve ironik bir şekilde hiçbir problemi hala yok telefonun.

Android tarafında şu an bir telefon kullanacak olsaydım muhtemelen o telefon S21 Ultra olurdu. Gerçekten muazzam bir telefon kamerası ve birçok özelliği hala İphone 13 serisi ile yarışıyor.

Doğrudur ben IPhone'den şaşmayacağım artık.

Doğrudur ben IPhone'den şaşmayacağım artık.
Türkiye'de imkanı olan herkesin Apple ürünlerinden şaşmaması lazım hocam. Her şeyden önce ikinci el satarken bile size büyük zarar ettirmiyor çok değer kaybetmediği için.

1- telefonu (boot menu dahil) resetlemek, IMEI'isini silmez.
2- tehdit etmesi, velev ki haklı olduğu bir durumda, kendini suçlu konumuna sokar. SS'leri alın elinizde kanıt olsun.
3- adamın doğru söylediğini anlamak adına, e-Devlet'den IMEI sorgulama yapabilirsiniz.
4- telefonu ciddi anlamda sağlam teslim ettiğinize inanıyorsanız, size IMEI'si silinmiş bir telefonu geri vermesine izin vermeyin. (tahminimce Android sürümünü, MIUI sürümü vb. değiştirmek için, telefona root atmaya çalışıp IMEI'yi silmiş olabilir. Yani kendi hatasıdır. Kesin iOS falan yüklemeye çalışmıştır )

Trendyol tarafından kaçak telefon gelmediğini varsayarak konuşuyorum, IMEI sıfırlanma ile silinmez. Engelleyin geçin. Çok isterse garantiye de yollayabilirsiniz ama para iadesi ben yapmazdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…