Custom ROM Xiaomi Redmi Note 9'a Nasıl Pixel ROM Kurulur?

alpserhat

Hectopat
Yer
Rize
@Umut Nas
Telefonda daha önce hiçbir şekilde bootloader kilidi açılmamış root atılmamış sahibi donmalardan, kasmalardan şikayetçi bende yazılım atmak istedim bununla alakalı sorularım var;
1-)Telefonu hardbrick olmadan yazılım atabilir miyim?
2-)Telefon simlock'a düşüp IMEI kayıt ister mi?
3-)SD kart olmadan kurulum yapılır mı?
4-)Düzgün kurulum yaparsam bile sorun olur mu?
5-)Telefon'a TWRP nasıl yükleyebilirim?
6-)Pixel Experience'den hangi yazılım mı yüklemeliyim?

@Umut Nas
Telefonda daha önce hiçbir şekilde Bootloader kilidi açılmamış root atılmamış sahibi donmalardan, kasmalardan şikayetçi bende yazılım atmak istedim bununla alakalı sorularım var;
1-)telefonu hardbrick olmadan yazılım atabilir miyim?
2-)telefon Simlock'a düşüp IMEI kayıt ister mi?
4-)düzgün kurulum yaparsam bile sorun olur mu?
5-)telefon'a TWRP nasıl yükleyebilirim?
6-)PixelExperience'den hangi yazılım mı yüklemeliyim?

Hocam TWRP ile kurmanızı öneririm.

@Umut Nas
Telefonda daha önce hiçbir şekilde Bootloader kilidi açılmamış root atılmamış sahibi donmalardan, kasmalardan şikayetçi bende yazılım atmak istedim bununla alakalı sorularım var;
1-)telefonu hardbrick olmadan yazılım atabilir miyim?
2-)telefon Simlock'a düşüp IMEI kayıt ister mi?
4-)düzgün kurulum yaparsam bile sorun olur mu?
5-)telefon'a TWRP nasıl yükleyebilirim?
6-)PixelExperience'den hangi yazılım mı yüklemeliyim?

Şimdi hocam bu işlerde telefonunuzun anti rolback seviyenize bakmanız lazım. Eğer seviyeniz yüksekse telefon yazılım değiştirdikten sonra bırakın brick olmayi hardbrick olur. Mesela benim Redmi 10 2022 vardı MIUI düşürmeye çalıştım Mi Flash tool ile düşürmeye çalışmısmistim seviyesi yüksekmiş telefon hardbrick olmuştu çok uğraşmıştım ama telefoncu anca yapmıştı. Yani uzun lafın kısası bu işleri uzman birilerine sormak danışmak lazim.

Mi 13 sürümü kasıyorsa mifrim sitesinden 12.5.3 sürümünü kurabilirsiniz ilgili video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bootlader kilidini kolay yöntemden açmak için. işlemci MediaTek olduğu için tek kod ile bootlader kilidi açılıp kapanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sayede telefon brickolmaz ama adımlardan önce mi hesabının oturumunu kapatın.
Yurt dışı cihazı ise IMEI gidebilir, Türkiye ise gitmez.
Düzgün kurulum yapılırsa problem çıkmaz.
SD kart olmadan da yazılım atılabiliyor.

Mi 13 sürümü kasıyorsa mifrim sitesinden 12.5.3 sürümünü kurabilirsiniz ilgili video.
Bootlader kilidini kolay yöntemden açmak için.
Bu sayede telefon brickolmaz ama adımlardan önce mi hesabının oturumunu kapatın.
Hocam teşekkürler fakat sahibi Pixel ROM istiyor.

Bootlader kilidini kolay yöntemden açmak için. işlemci MediaTek olduğu için tek kod ile bootlader kilidi açılıp kapanıyor.

Hocam ben bir yerde duyduğma göre kod la kilit açılınca birden bu ROM yükleme işlemlerinde kilit birden kendi kendine kapanabilyormuş. Ama tam da bilmiyorum. Yanlış biliyor olabilirim.

Geri
Yukarı