Xiaomi Redmi Note 9S 128 GB alınır mı?

Bütçe
3000+-200
Ancak bazı endişelerim var. Forumda Xiaomi markası ile ilgili güvenlik açısından sorunlar olduğunu görmüştüm.
Xiaomi’nin cihazlarında güvenlik ile ilgili büyük bir sorun duymadım ben şu ana kadar, olsa bile çok sıkıntı çıkacağını sanmam.

Note 9S gayet güzel bir cihaz hem Note 9 Pro ayarında hem de daha ucuz ama bütçenizi 3.200’e kadar çıkarabiliyor iseniz Poco X3 almanızı öneririm. Aradaki farka değer.

Bir de şu konuya açıklık getireyim hem Note 9S hem de Note 9 Pro sorunlu modeller değil, sadece son zamanlarda gelen güncellemeler cihazı zorluyor bu da donmalara yol açıyor.

Poco X3, oyuncular için diye geçiyor. Bu sebeple kısılan bir özelliği var mı peki? Böyle ayrıntıları aratarak bulmak zor olabilir.

Bir de Note 9Pro ve 9S modellerinde kamera tozlanması olduğunu gördüm. Poco'da yok sanırım bu. Duydunuz mu hiç?

Hocalarım, Poco X3 Nfc'nin 128 GB olanı 3199 lira, Note 9S ise 2900 lira. Aradaki 300 liralık farka değer mi sizce? Benim gördüğüm kadarıyla ekranı 120 Hz ve bataryası biraz yüksek. Ancak malzeme kalitesi gibi farkları internette bakarak farkedemeyebilirim.

Bir de bu Poco'da MIUI mi var, ne vardı?

Öncelikle şu anda Poco X3'den yazıyorum batarya çok uzun gidiyor 120 Hz ekranda çok daha bir şekilde 1 günü çıkartıyor ve çok hızlı şarj oluyor (60 Dk da) %0'dan %100'e MIUI 12.0.7 yüklü note 9Sden daha iyi bir telefon kesinlikle farka değer.

Son düzenleme:
Poco X3, oyuncular için diye geçiyor. Bu sebeple kısılan bir özelliği var mı peki? Böyle ayrıntıları aratarak bulmak zor olabilir.
Yahu yok, oyuncular için demelerinin sebebi fazla RAM, 120Hz ekran ve 732G çipset işte.
Bir de Note 9 Pro ve 9S modellerinde kamera tozlanması olduğunu gördüm. Poco'da yok sanırım bu. Duydunuz mu hiç?
Note 9 Pro'da kamera tozlanması duydum ama 9S'te duymadım. Poco X3 NFC'de ise hiç duymadım.

Bir de Note 9Pro ve 9S modellerinde kamera tozlanması olduğunu gördüm. Poco'da yok sanırım bu. Duydunuz mu hiç?
Şu ana kadar telefonla ilgili yaşadığım tek ciddi sorun 1.30 saat COD Mobile oynadıktan sonra ısınması. 10 dakika ara verdikten sonra soğumuştu.

Şu ana kadar telefonla ilgili yaşadığım tek ciddi sorun 1.30 saat COD Mobile oynadıktan sonra ısınması. 10 dakika ara verdikten sonra soğumuştu.
Telefonda oyun oynamıyorum hocam ben. Hele o tarz silahlı oyunları onaylamıyorum bile. Yani o konudan yana sıkıntı olmaz.

Peki batarya nasıl gidiyor hocam, günlük kullanımda, oyunsuz?

Hocam o klasik, telefonun işlemcisi iyi RAM’i fazla olunca hemen oyuncu telefonu söylentileri başlıyor. Kısılan bir özelliği yok hatta fazlası var 9S’e göre.

Poco X3 için böyle bir durum şu an söz konusu değil.

Telefonda oyun oynamıyorum hocam ben. Hele o tarz silahlı oyunları onaylamıyorum bile. Yani o konudan yana sıkıntı olmaz.

Hocam müzik dinleyeyim sosyal medyada takılıyım derseniz 1.5 günü rahat çıkarır. Sadece müzik dinlerseniz 2 gün bile gider. Ama oyundaki batarya performansı pek iyi değil maalesef. Zaten oyun oynamayacağınızı söylemişsiniz.

Hocam o klasik, telefonun işlemcisi iyi RAM’i fazla olunca hemen oyuncu telefonu söylentileri başlıyor. Kısılan bir özelliği yok hatta fazlası var 9S’e göre.
Hocam, Xiaomi'nin sitesinde bu yönde açıklama var doğrudan. Onun için yazdım.

Hocam müzik dinleyeyim sosyal medyada takılıyım derseniz 1.5 günü rahat çıkarır. Sadece müzik dinlerseniz 2 gün bile gider. Ama oyundaki batarya performansı pek iyi değil maalesef. Zaten oyun oynamayacağınızı söylemişsiniz.
Çok iyiymiş batarya ömrü.

Çok teşekkür ederim hocalarım değerli bilgileriniz için. Eklemek istedikleriniz olursa bu başlığı takip ediyorum ben.

Sizi üzmez sonuçta oyun oynamayacakmışsınız.Batarya kapasiteside yüksek(5160)

Yeni konular

Geri
Yukarı