Xiaomi Redmi Note 9S vs Note 9 Pro

Hangisini almalıyım? Çok oyun oynayan birisi değilim. Arada bir kuzenimle PUBG atarız. Genellikle Instagram YouTube için kullanırım. Kamera farkları var. Şu anda Redmi 6A kullanıyorum. 48 veya 64 megapiksel benim için fark etmez. Batarya benim için önemli. Bir de işlemci ve RAM'dan çok anlamıyorum. Hangi telefonun işlemcisi daha iyi? Kasma donma istemiyorum. Uzun süre kullanacağım 3-4 yılı vardır. Bir de 4 GB RAM ve 6 GB RAM arasında ne gibi farklar var? Para. Yetmezse ve 4 GB olan üründen alırsam sonradan üzülürüm müyüm?

4 GB RAM size yeter. Uzun ömürlü ve sizi üzmesini istemiyorsanız Snapdragon işlemciler tercih edin. Megapiksel her şey değildir, önemli olan içindeki yazılım, 4 ve 6'nın arasında fark yok, sonradan üzülmezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Lütfen epey gibi puanlama sistemi rezalet sitelerden telefona bakıp öyle önermeyin.

Teşekkür ederim.

Performans anlamında düşük hocam. Uzun yıllar kullanacaksanız tavsiye etmem.

4 GB RAM size yeter. Uzun ömürlü ve sizi üzmesini istemiyorsanız Snapdragon işlemciler tercih edin. Megapiksel her şey değildir, önemli olan içindeki yazılım, 4 ve 6'nın arasında fark yok, sonradan üzülmezsiniz.

Snapdragon uzun ömürlü diye bir şey yoktur, NM'ye bağlı o. Sadece Snapdragon genellikle düşük nmli telefonlar üretiyor.

(Bir de Performans'a bağlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
M.21 almak istiyorum fakat işlemcinin kötü olduğunu duydum. Ben telefonu 3-4 yıl kullanacağım. Bana sorun çıkarır mı?
Evet doğru duymuşsunuz. Exynos işlemcilerin ısınma sorunu var. 3-4 sene ergen gibi durmadan oyun oynarsanız çöp olur telefon, fakat; Normal sakince kullanırsanız sorun yok.

2 telefon arasında kaldım. Samsung Galaxy A31- Realme 7

Realme'nin ara yüzüne alışabilir miyim bilmiyorum ses tuşları falan yanda olduğu için zor olur diye düşünüyorum. A31 daha iyi ise onu alacağım. Hangisi daha iyi?

Yeni konular

Geri
Yukarı