Xiaomi Redmi Note7 Cihazın Ekran Sararıklığı

Onu nasıl yapıcam acaba bilgi verirseniz sevinirim
İnternette arayınca bulunuyor ben de tam bilmiyorum sadece başlangıç olarak çekirdek sürümüne 4 5 kez basmanız gerek onu biliyorum.
Deneyin çözülmezse aldığınız yere götürün 2 telefonu da sararık olanın değişimini isteyin.
Bu bir hata değil paneller arası fark olabilir nasıl değişim yapsınlar ki?

İnternette arayınca bulunuyor ben de tam bilmiyorum sadece başlangıç olarak çekirdek sürümüne 4 5 kez basmanız gerek onu biliyorum.

Bu bir hata değil paneller arası fark olabilir nasıl değişim yapsınlar ki?
Peki bir sıkıntı çıkartırmı acaba hocam ?
Yazılım ile alakalı bir durum değil, paneller farklı. Değişim için götürmene de gerek yok çünkü ortada donanımsal bir problem yok, değiştirmezler. Kısacası böyle kullanman lazım.

peki böyle kullanmak sıkıntı çıkartır mı hocam ?

2 telefonu da tek tek alsaydınız farkına varamayacağınız için kullanmaya devam edecektiniz. Siz 2 sini aynı anda aldığınız için şu an farkındalığınız var. Bu tabi ki bir şeyleri kabullenmek gerektiği anlamına gelmiyor.
Telefonları elden aldıysanız, aldığınız firmaya gidip bunun ne anlama geldiğini sorun. Bütün ayarların iki telefonda da aynı olmasına rağmen bu farkın sebebinin ne olduğunu öğrenmek istediğinizi söyleyin. Elden almadıysanız, görselleri aldığınız firmaya bir şekilde ulaştırıp yine sebep sorun, makul bir gerekçe en azından sizi ikna edecek bir savunma getiremezlerse iade etmek istediğinizi söyleyin. İade alırlar almazlar bilemiyorum tabi ki ama siz rahatsızlığınızı bu şekilde dile getirmiş olun.

"Tianma" ekran paneli zaten "Shenchao" firması tarafınfan üretiliyormuş, bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Hatta yaptığım bir araştırmada Redmi Note 7'de "Tianma" ekran varken Redmi Note 7 Pro'da yine "Shenchao" ekran paneli kullanılıyormuş.

Sonuç olarak tecrübe ve kullanım sonrasında karar verilebilir elbet. Ama siz de benim gibi, -Millette "Tianma" ekran paneli varken, neden bende "Shenchao" ekran paneli var arkadaş? diye düşünmeyin sakın.

Şöyle bir yazı okudum içim rahatladı.
Benim panel Shenchao
Diğer Telefonun Paneli Tianma
bu sebepten ötürü böyle birşey varmış.

"Tianma" ekran paneli zaten "Shenchao" firması tarafınfan üretiliyormuş, bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Hatta yaptığım bir araştırmada Redmi Note 7'de "Tianma" ekran varken Redmi Note 7 Pro'da yine "Shenchao" ekran paneli kullanılıyormuş.

Sonuç olarak tecrübe ve kullanım sonrasında karar verilebilir elbet. Ama siz de benim gibi, -Millette "Tianma" ekran paneli varken, neden bende "Shenchao" ekran paneli var arkadaş? diye düşünmeyin sakın.

Şöyle bir yazı okudum içim rahatladı.
Benim panel Shenchao
Diğer Telefonun Paneli Tianma
bu sebepten ötürü böyle birşey varmış.
Hangisinin renkleri daha sıcak, daha sarı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı