Xiaomi telefon klonlanan IMEI

atmqca

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce Xiaomi marka telefon aldım, bugün gelen mesajda 1 ay sonra telefonun kapanacağı yazıyor. Tüketici hakem heyetine başvursam ne gibi sonuç alırım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturanız var ise hakem heyetine başvurunuz süreç tamamlandıktan sonra IMEI numaranız yenilenecektir.

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce Xiaomi marka telefon aldım, bugün gelen mesajda 1 ay sonra telefonun kapanacağı yazıyor. Tüketici hakem heyetine başvursam ne gibi sonuç alırım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

MediaMarkt gibi bir yerden aldıysan ve mesajda telefonun seri numarası yazıyorsa telefonunun seri numarası ile karşılaştır eğer uyuşuyorsa aldığın yere götür orada kontrol etsinler.

Telefonu Vatan, Teknosa gibi yerlerden aldıysanız ve teşhir ürün değilse size gelen mesajın sahte mesaj olma ihtimali yüksektir. Ayrıca telefonunuzu herhangi bir mahalle tamircisine vermediniz değil mi?

Telefonu Vatan, Teknosa gibi yerlerden aldıysanız ve teşhir ürün değilse size gelen mesajın sahte mesaj olma ihtimali yüksektir. Ayrıca telefonunuzu herhangi bir mahalle tamircisine vermediniz değil mi?
Trendyol üzerinden aldım hiçbir telefonumu mahalle tamircisine götürmem.
Ayrıca e devletten sorgulamada klonlama yapılmış gözüküyor.

Ayrıca e-devlet'ten sorgulamada klonlama yapılmış gözüküyor.
O zaman sıkıntı büyük gibi. Dediğiniz gibi ayıplı mal olarak başvurmanızı tavsiye ederim. Durumu Trendyol'a bildirin. Olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmanız gerekecek.

Ayrıca e devletten sorgulamada klonlama yapılmış gözüküyor.

Mesajın yalan olma ihtimalide var telefonun seri numarasını mesajdaki ile karşılarştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı