Xiaomi telefon sürüm düşürüp garantiye vermeden önce eski haline getirilirse sorun olur mu?

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, Xiaomi marka bir telefonum var. Pilin hızlı bitmesi yüzünden fastboot ile MIUI 14'den 12.5 veya 13 sürümüne dönmeyi düşünüyorum. Sorum ise şu, yaptığım işlem bildiğim kadarıyla telefonun garantisini devre dışı bırakıyor. İlerde olur da telefon arıza vs verir ve servise yollamam gerekirse tekrar MIUI 14'e döndürsem telefonu, zamanında yazılımını değiştirdiğimi anlayabilirler mi? Arızası telefonun açılmasına engel olmazsa tabii.

Bootloader kilidi açmak garantiyi bozuyor deniyor ayrıca kilit açıkken telefon açılışında üst tarafta açık kilit simgesi oluyor bizzat denedim. Kilidi açmadan önce bir uyarı vermişti tam aklımda değil ama bilgileriniz yetkili birime gönderilecek gibi birşey ve bir TR linki vardı tahminimce Xiaomi hesap bilgilerimiz ile kilit açma bilgisi yetkili servis serverlerine depolanıyor.
Ben TR sürümden Global sürüme geçtim geçiş esnasında 'clean all' seçmeyi unutmuşum 'clean all and lock' seçili kalmış ve Global sürüm kurulduktan sonra kilitte tekrar kapandı açılışta açık kilit simgesi de kayboldu lakin yukarıda belirttiğim gibi kilit açma işlemi bilgileri Xiaomi hesabı bilgilerine kayıt ediliyor bu da teknik servisin isterse bunu kontrol edebileceği anlamına geliyor.
Tek teselli Xiaomi'nin stock ROM'unu kullandığımız için bir nevi garantiyi bozmaz belki diye düşünüyorum. Kilit açma esnasında güvenlikle alakalı uyarılar verse de garanti ile alakalı bir uyarı vermiyor bu sorunun net bir yanıtı varmı bilmiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı