Xiaomi TV stick kasması normal mi?

Aynı cihaz ve yıllardır kasım Kasım kasıyor. Bir uygulamaya girip herhangi bir video açmak bu kadar zor olmamalı. Kepazelikten başka bir şey değil. Arada kendi kendini yeniden başlattığı oluyor.

Bütün sebebi 1 GB RAM olması. Ben galiba birazcık çözdüm geliştirici modunda dosyalara erişip gereksiz şeyleri silip devre dışı bırakıyorum. Biraz rahatladı gibi cihaz.

Amazon'dan Xiaomi TV stick(1080p) aldım geçen hafta ama çok kasıyor ve çok çabuk ısınıyor. Her açtığımda en az 10-15 saniye donup ana ekranı yüklüyor, yükledikten sonra da geçişlerde ağır bir şekilde kasıyor. Açtıktan en fazla 20-30 dk sonra aşırı fazla ısınıyor bazen dokunulmayacak derecede feci ısınıyor. Herhangi bir canlı yayın izlediğimde ise bir süre sonra kendi kendine kapanıyor galiba uyku moduna alıyor hareketsizlik algılayıp veya aşırı ısındığı için de olabilir.

Benim sorum: Bu sorunların olması normal mi sizce yoksa üründe mi kusur var? 1GB RAM olduğundan mı bu şekilde oluyor acaba?

Bu ürünü niye aldın ki? Hemen hemen aynı fiyata 4K olanını satıyorlar. Benim diğer TV de bu takılı alalı 3 yıl oluyor ve son 1 yıldır acayip kasıyor fabrika ayarlarına döndürdükten sonra bir süre idare ediyor ama sonra tekrardan kasmaya başlıyor sırf bu sebeple TV'den soğudum yeni TV aldım (65qa5D63dt) Android 11 ile geldi gücü Mi Box 2. gen kadar fakat bazen belleği şişiyor uygulamalar daha geç açılıyor yine de hızlı. İade şansınız varsa homatics 4K alabilirsiniz iyi diyorlar pahalı ama yıllarca götürür.

Peki hocam sende de bir yayın izlerken veya film izlerken yaklaşık bir 10 dk sonra kendi kendini kapatıyor mu?
Bende oluyor.. Söküp birkaç dakika soğumasını bekleyip tekrar takıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
cihazı fabrika ayarlarına döndürün ondan sonra bu videodaki adımları uygulayın bir nebze rahatlıyor cihaz. @enes1624

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
cihazı fabrika ayarlarına döndürün ondan sonra bu videodaki adımları uygulayın bir nebze rahatlıyor cihaz. @enes1624

Daha önce yaptım hem de bu videodakileri siz video linkini atınca kaldığım yerden izletti hatta😀 başka ne yapılabilir bu attığınız kısa bir çözüm.

Daha önce yaptım hem de bu videodakileri siz video linkini atınca kaldığım yerden izletti hatta😀 başka ne yapılabilir bu attığınız kısa bir çözüm.

Daha hızlı olması için dosyalarına erişip çoğu şeyi silmeni lazım. Örneğin ana sayfada önerdiği uygulamaları, play filmleri, YT Music gibi gereksiz programları vs. sildiğinizde çok rahatlıyor. Ben yaptım şahsen çok hızlı çalışmaya başlamıştı. Ondan ayrı fakat kumandası bozuldu şimdi bir anda çalışmıyor o yüzden iade edeceğim.

Bu videoyu ben de uygulamıştım yaptıktan sonra gerçekten hızlanmıştı ama bir süre sonra yine yavaşladı, sanırım sürekli tekrar etmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı