Xiaomi vs Samsung

hacıbaba36

Hectopat
Selamlar değerli forum üyeleri.
Babama bir telefon almamız gerekiyor.
Bu telefonu alıp almamak konusunda kararsız kaldık.
Annemin Samsung S3 Mini'si var. 6 senedir hiçbir sorun çıkarmadı.
Keza babamın Samsung Galaxy J5 2016 telefonu var. Hala tıkır tıkır çalışıyor.
Benim sorum bu xiamoi markası uzun ömürlü olur mu?
Açıkçası 2 senede bozulacaksa hiç bu topa girmeyelim, gidelim Samsung alalım.
Düşünceleriniz neler linkteki telefonu alırsak sıkıntı yaşar mıyız?

Hocam kalite olarak Samsung daha kaliteli. Xiaomi kötü değil. Baktığınız telefonun en güzel yanı batarya kapasitesi 5000 ma olması. Bu aralar pek fazla fiyat bilgim yok. Bütçeye göre daha iyi tavsiyeler gelecektir.

Samsung satın alın keza kullandığı yazılım yeter :) her zaman Samsung'un kullandığı yazılım olan One UI'ı MIUI'ye(Xiaomi) oranla daha başarılı buluyorum.
Not: Xiaomi fanları linç etmesin eğer karşı olduğu bir fikir varsa gelsin tartışalım.

Telefondan fazla bir şey beklememek lazım biliyorum.
2020'nin başlarında 900 liradan satılıyormuş.
Ancak şu anda 2000 lira çok ciddi bir para ve alacağımız telefonun 2 senede bozulmasını istemiyoruz.
Oyun oynanmıycak telefonda navigasyon falan kullanılacak WhatsApp vesaire.

Telefondan fazla bir şey beklememek lazım biliyorum.
2020'nin başlarında 900 liradan satılıyormuş.
Ancak şu anda 2000 lira çok ciddi bir para ve alacağımız telefonun 2 senede bozulmasını istemiyoruz.
Oyun oynanmıycak telefonda navigasyon falan kullanılacak WhatsApp vesaire.
Dediğim gibi tavsiye etmiyorum Xiaomi. Aslında doğruyu söylemek gerekirse Xiaomi değilde Redmi tavsiye etmiyorum. Zira Xiaomi yan markası olan Redmi'ye hem malzeme kalitesi bakımından hemde optimizasyon bakımından özenmiyor.
Bende de Redmi Note 7 var. Xiaomi telefonlarda(hepsinde değil) Ghost screen problemi var aklında bulunsun.
Tianma panel kullandıkları için Ghost Screen sorunu bulunuyor. Hatta bu panel yüzünden markanın adı çıktı.

Dediğim gibi tavsiye etmiyorum Xiaomi. Aslında doğruyu söylemek gerekirse Xiaomi değilde Redmi tavsiye etmiyorum. Zira Xiaomi yan markası olan Redmi'ye hem malzeme kalitesi bakımından hemde optimizasyon bakımından özenmiyor.

Tianma panel kullandıkları için Ghost Screen sorunu bulunuyor. Hatta bu panel yüzünden markanın adı çıktı.
Ghost screen nedir hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı