Xiaomi Wi-Fi Router 4A vs. Everest EWR-AC66

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam dostlar 200'den 270'e kadar bir bütçem var sağlam bir modem almak istiyorum videolarda karşıma çıkan 2 çeşit modem var ama pek güvenemedim sizin bildiğiniz güzel bir modem varsa almak istiyorum. Benim bulduğum modemler şunlar: Xiaomi Wifi Router 4a Giga Version 4 Antenli Kablosuz 2.4 - 5 Ghz - n11.com

Everest EWR-AC66 802.11ac Dual-Band 1200Mbps 1*FE WAN + 3*FE Fiyatı
Eğer sizin bir tavsiyeniz varsa dinlemek isterim çünkü modemlerde kötü yorumda var iyi yorumda var çok arada bırakıyor lütfen bunun dışında sağlam bildiğiniz modem varsa önerebilir misiniz?
Lütfen 5 GHz modu mevcut olsun 2.4 GHz almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar 200'den 270'e kadar bir bütçem var sağlam bir modem almak istiyorum videolarda karşıma çıkan 2 çeşit modem var ama pek güvenemedim sizin bildiğiniz güzel bir modem varsa almak istiyorum. Benim bulduğum modemler şunlar: Xiaomi Wifi Router 4a Giga Version 4 Antenli Kablosuz 2.4 - 5 Ghz - n11.com

Everest EWR-AC66 802.11ac Dual-Band 1200Mbps 1*FE WAN + 3*FE Fiyatı
Eğer sizin bir tavsiyeniz varsa dinlemek isterim çünkü modemlerde kötü yorumda var iyi yorumda var çok arada bırakıyor lütfen bunun dışında sağlam bildiğiniz modem varsa önerebilir misiniz?
Lütfen 5 GHz modu mevcut olsun 2.4 GHz almak istemiyorum.

Attıkların modem değil router, o fiyat bandında 5 GHz modem bulamazsın bulduğunda aldığına pişman olursun, 5 GHz aynı odada değilsen işe yaramaz çünkü yüksek frekans duvardan geçerken büyük enerji kaybına yol açar ve 5 GHz duvarın arkasında çalışmaz, aynı odada hız farkı olur, aynı odada kullanacaksan ethernet kablosuyla bağla neden fazladan radyasyon yiyesin? Genelde kablosuz görüntü aktarmak için kullanılması gereken bir teknoloji yani Tv'ye screen mirroring yapacaksan çok işe yarar görüntü kopmaları falan yaşamazsın ya da bulanıklaşma vs. Onun haricinde Laptop'dan daha az ping alırım umuduyla alıyorsan zaten aynı odada olman gerek onda da 2.4 Ghz de işini görür, bağlantı hızın 75 Mbit ve üstü değilse hiç almana gerek yok. Çok kullanışlı bir şey değil yani 5 ghz bandı.

Son düzenleme:
Attıkların modem değil router, o fiyat bandında 5 GHz modem bulamazsın bulduğunda aldığına pişman olursun, 5 GHz aynı oda da değilsen işe yaramaz çünkü yüksek frekans duvardan geçerken büyük enerji kaybına yol açar ve 5 GHz duvarın arkasında çalışmaz, aynı odada hız farkı olur, aynı odada kullanacaksan ethernet kablosuyla bağla neden fazladan radyasyon yiyesin?
Dostum router modem seklinde kullanilamaz mı boyle bir secenegim yok mu ? Butcem 300 tl ye kadar olabilir lutfen bana bir model oner 5 ghz olmasi bir sey fark ettirmez cunku ev prefabrik yani duvarlarin arasi bos hemen yan balkonda kullancagim ve bilgisayarimda ethernet kablosyla baglanacagim

Router'ı modem varsa access point için, kablolu sinyali kablosuza dönüştürmek için kullanırsın veya kablosuzdan kablosuza extented olarak kullanırsın yani sinyal uzatma yaparsın, bunun için modem gerek Router'ı tek başına modem olarak kullanamazsın öyle bir özelliği yok zaten olsa ayrı olarak modem satılmaz, kablosuz modemlerin zaten Router özelliği vardır ama sen sadece Router örneklerine bakmışsın.
Modemin yok di mi senin?

Router'ı modem varsa access point için, kablolu sinyali kablosuza dönüştürmek için kullanırsın veya kablosuzdan kablosuza extented olarak kullanırsın yani sinyal uzatma yaparsın, bunun için modem gerek Router'ı tek başına modem olarak kullanamazsın öyle bir özelliği yok zaten olsa ayrı olarak modem satılmaz, kablosuz modemlerin zaten Router özelliği vardır ama sen sadece Router örneklerine bakmışsın.
Modemin yok di mi senin?
Dostum senden bir istegim var 300 lira bandına kadar olabilir bana bu paraya alabilecegim en iyi modemi soyler misin isime yaramasini istiyorum kaliteli bir sey olsun

5 Ghz istersen 300 tl bandında bulamazsın benim bildiğim markalarda yok yani, Zyxel modem üreten bir firma Asus'tan daha tecrübeli modem konusunda ben de Zyxel kullanıyorum memnunum ama Asus ta kalitelidir yani Asus ta tercih edebilirsin.

5 Ghz istersen 300 tl bandında bulamazsın benim bildiğim markalarda yok yani, Zyxel modem üreten bir firma Asus'tan daha tecrübeli modem konusunda ben de Zyxel kullanıyorum memnunum ama Asus ta kalitelidir yani Asus ta tercih edebilirsin.
Asus dsl n16 onermissin dsl n16 modeli daha iyi duruyr gibi ama satista degil bahsettigin modemlere bakicam dostum teşekkür ederim 😆

Yeni konular

Geri
Yukarı