Xiaomi'nin Galeri yazılımı çok sorunlu

254052

Hectopat
22 Aralık 2018 tarihinde mi 8 Lite aldım, telefon beni teknik ve kamera açısından hâlâ idare edebiliyor.

Fakat en sevmediğim, ve benim için büyük bir eksi olan bir sorun var.
Galeride olan saçma sorunlar, aşırı rahatsız eden bir durum. Bir albüm oluşturuyorum, fotoğrafları düzenliyorum falan, bir bakmışım 3 tane albüm oluşmuş. Açtığım albüme 100 fotğraf koyduysam, ve adını mesela "gerekli" yaptıysam, 100 fotoğraf 30-40-30 diye dağılmış, "gerekli_44" "gerekli" gerekli_66" diye albümler oluşmuş. Ayrıca senkronizasyon açınca, veya rastgele bir zamanda 5 tane muhtemelen 827482 gün önce sildiğim bir albüm oluşuyor, içinde görsel yok. Bazı albümler var siliyorum tekrar geliyor gün içerisinde. Dosyalar uygulamasından tek tek düzenliyorum sorun daha da büyüyor. Yani bu albüm-galeri sistemi rezalet ötesi. Bir albümden bir albüme büyük boyutlu bir video göndermeye çalışıyorum, en az 20 dk beklemem lazım, yüzde doluyor aşağıda, %8 oluyor, geri %5'e düşüyor, tekrar %8'e çıkıyor falan. Bazen fotoğraflarım kayboluyor, mi Cloud içinden silmeme rağmen tamamen siliyor, çöp kutusundan onu bulmaya çalışıyorum falan. Bazen bir görsel bir anda "dosya biçimi desteklenmiyor veya dosya hatalı" gibi bir sorun ile yok oluyor, hangi görsel olduğunu bile bilmiyorsun, güme gidiyor. Kısacası, Xiaomi'nin bu albüm-galeri sistemi leş gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Instagram_44 falan gibi şeyler bende de oluyor. Saçma sapan bir durum gerçekten. Bazen düzeliyor sonra yine aynısı oluyor.

Hocam MIUI Forum'da da aynı konuyu açmışsınız, sabredin belki cevap yazarlar. Lite serisinin ilk modeli olduğu için 8 lite malesef problemli bir cihaz.

Xiaomi yazılımı genel olarak leş gibi.
Ben genel olarak beğeniyorum, sonuçta elimde bir kaç ay sonra 3. yılına girecek bir telefon var. Ağır kullanmama rağmen iyi dayanıyor.
Nasıl ya?
Ben şayomi aldım 1 TB RAM var ve 33 gün şarjı gidiyor.
(!)
Batarya 2. yıldan sonra çöpe döndü.
Instagram_44 falan gibi şeyler bende de oluyor. Saçma sapan bir durum gerçekten. Bazen düzeliyor sonra yine aynısı oluyor.
Çok rahatsız edici bir durum gerçekten.
Hocam MIUI Forum'da da aynı konuyu açmışsınız, sabredin belki cevap yazarlar. Lite serisinin ilk modeli olduğu için 8 lite malesef problemli bir cihaz.
Buraya bilgilendirmek için açtım, böyle sorunlar olabiliyor. Çözüm beklentim yok, olsa çoktan düzeltirlerdi.

Geri
Yukarı