Xiaomi'yi seviyor musunuz?

Android telefon üreticilerinden nefret ediyorum. Google'ın ürettiği (YouTube dışında) hiç bir şey kullanmıyorum.
Android berbat bir işletim sistemidir. Xiaomi de berbat zaten. Çok kötü.

Xiaomi seven var mı gerçekten? Alınabilir ama ben sevmiyorum. Nedenleri ise şöyle:

1: Telefon sürekli yeni modeli çıkıyor. 2500'e aldığınız cihazı 1 yıl 2 yıl sonra 700 TL 500 TL gibi fiyatlara satiyorsunuz.
2: Telefon belli yerden sonra takılma donma ve ısınma sorunu yaşıyor. Özellikle 9 serisinde bunu çok gördüm, duydum.
3: Mi Band ürünleri pek kaliteli bulmuyorum. Amcamda vardı, güneşte kalınca plastiği eriyor, zarar görüyor Çin malı.

Yanlış hatırlamıyorsam İstanbul Avcilar'da bir fabrika açılmıştı. Belki açılmamış da olabilir, hatırlamıyorum, dediğim gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Mi Band'in kalitesinde haklısınız 3 günlük Mi Band 3 1 hafta sonra şarj olmamaya başladı şarj aleti falan çalışıyordu servise gönderdik bugün 2. yılı hala haber yok resmen paramı çöpe attığımı fark ettim. Maalesef durum bu.

Kaç dolar olduğu önemli değil. Bir süre sonra bozulacak bir ürün, $50 bile olsa, bana göre scamdir.
Nokia 3310 dışında herşey scam o zaman.

Başka markaların ucuz telefonları bu kadar çok arıza yapmıyor.
Xiaomi'den arızalanan telefonum olmadı. Samsung'da S4 anakart yaktı, J7 Prime anakart yaktı, Note 5 anakart yaktı.
Oysa ki Redmi 4X'e anakart yaksın diye uğraşmıştım. Normalde hızlı şarj desteği olmayan telefonu zorla hızlı şarj ettirdim, işlemcisine, GPU'suna, ekranına overclock yaptım banamısın demedi hala yaşıyor.

Android telefon üreticilerinden nefret ediyorum. Google'ın ürettiği (YouTube dışında) hiçbir şey kullanmıyorum.
Android berbat bir işletim sistemidir. Xiaomi de berbat zaten. Çok kötü.

Android berbat falan değil.
MIUI kullanıpta gelip buraya yazmayın.
Saf Android çok stabildir mesela.
Oxygenos çok hafiftir ve stabildir mesela.
Bir çok arayüz fazlasıyla kaliteli bir kaçı kötü diye Android mi kötü oluyor?

Nokia 3310 dışında herşey scam o zaman.

Xiaomi'den arızalanan telefonum olmadı. Samsung'da S4 anakart yaktı, J7 Prime anakart yaktı, Note 5 anakart yaktı.
Oysa ki Redmi 4X'e anakart yaksın diye uğraşmıştım. Normalde hızlı şarj desteği olmayan telefonu zorla hızlı şarj ettirdim, işlemcisine, GPU'suna, ekranına overclock yaptım banamısın demedi hala yaşıyor.

Direkt 220 verseydin şarj portundan. 😀

Geri
Yukarı