Xigmatek 500W 80+ Gold PSU, Ryzen 5 5600 - RTX 4060 için yeterli olur mu?

berkealtintass

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, halihazırda bir sistemim var yavaş yavaş yükseltme yapıyorum ama parçaların birbirleriyle uyumluluk ve yeterliliğide değişiyor tabii bunun hakkında size birkaç sorum olacak.

Yeni 4060 ekran kartı almayı planlıyorum ancak şu anki güç kaynağım yeterli olmayacak gibi. Bir de şu an işlemcim %30 güçte çalıştığı için (şu anki ekran kartım zayıf o yüzden %30'da çalışıyor) stok soğutucu yeterli oluyor. Ancak yeni alacağım ekran kartında yeterli olmaz diye düşünüyorum. Sıvı soğutmalar çok pahalı onun yerine kule tipi soğutucu düşünüyorum uygun fiyatlı ve iş görecek bir şeyler önerirseniz çok sevinirim. Bütçe sormayın, bütçe açık ama uygun fiyatlı ve işe yarar olması önceliğimdir.
Şimdiden teşekkürler. Aşağıya sistemimi bırakıyorum.

Anakart: ASUS Prime B350M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 (32MB önbellek)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
RAM: 16 GB.
PSU: Xigmatek 500W 80+ Gold sertifikalı güç kaynağı.
SSD: James Donkey 256 GB SATA SSD.
M.2 SSD: Adata Legend 700 - 512 GB 2000/1600 MB/s M.2 SSD.

RTX 4060 için NVIDIA sayfasında 550watt öneriyor ama 500watt da yeterli olur.

Screenshot_3.jpg

Selam arkadaşlar, halihazırda bir sistemim var yavaş yavaş yükseltme yapıyorum ama parçaların birbirleriyle uyumluluk ve yeterliliğide değişiyor tabii bunun hakkında size birkaç sorum olacak.

Yeni 4060 ekran kartı almayı planlıyorum ancak şu anki güç kaynağım yeterli olmayacak gibi. Bir de şu an işlemcim %30 güçte çalıştığı için (şu anki ekran kartım zayıf o yüzden %30'da çalışıyor) stok soğutucu yeterli oluyor. Ancak yeni alacağım ekran kartında yeterli olmaz diye düşünüyorum. Sıvı soğutmalar çok pahalı onun yerine kule tipi soğutucu düşünüyorum uygun fiyatlı ve iş görecek bir şeyler önerirseniz çok sevinirim. Bütçe sormayın, bütçe açık ama uygun fiyatlı ve işe yarar olması önceliğimdir.
Şimdiden teşekkürler. Aşağıya sistemimi bırakıyorum.

Anakart: ASUS Prime B350M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 (32MB önbellek)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
RAM: 16 GB.
PSU: Xigmatek 500W 80+ Gold sertifikalı güç kaynağı.
SSD: James Donkey 256 GB SATA SSD.
M.2 SSD: Adata Legend 700 - 512 GB 2000/1600 MB/s M.2 SSD.

Kaliteli bir 450W bile yeter 4060 gibi bir karta seninki yeterli dert etme.

Kaliteli bir 450W bile yeter 4060 gibi bir karta seninki yeterli dert etme.

Arkadaş şey dedi, 500w yeterli olur ama ömrü daha çabuk biter demişti. Bir sorayım dedim

Yeni konular

Geri
Yukarı