Xigmatek Glare 7A'nın Hava Akışını Düzeltmek Mümkün Mü?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Xigmatek Glare 7A kasa kullanıyorum. İki sene önce sistem topladığımda bu kasayı aldım. Görünüşüne aldandım maalesef. Hava akışı çok kötü. Ön camını sökmeden kullandığımda ekran kartı 80 dereceye çok rahat ulaşıyor ve bir süreden sonra güç kıstığını da görüyorum. Ön camını söktüğümde 75 dereceye kadar dayanıyor yine. Ayrıca işlemciyi stok fanla kullandığım için aşırı gürültü oluyor. Ön tarafta 3, arka tarafta 1 adet fan bulunuyor. Tahmin edeceğiniz üzere öndeki fanlar havayı alıyor, arkadaki fan havayı atıyor. Öndeki fanları da egzoz olarak kullanırsam ısınma problemi çözülür mü? Ne kadar çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öndeki fanlar egzoz olmaz bence. Disk yuvaları ön fanların önünü kesiyor olabilir mi? Hava akışı kötü ise 120 MM sıvı soğutma alınılabilir. Tam yükte 75 derece ekran kartı aşırı kötü değil.

Ben de çok düşündüm nasıl yapsam diye. Pratik bir yolu yok eğer uğraşırım dersen ön panele uygun cam kestirip hava delikleri açmak. Ya da sineklik tarzı ince bir teli uygun hale getirip yine ön panele tutturmak çözüm olabilir. Ama en temizi ön fanları değiştirmek ve yeni alınan fanları toz filtresiyle birlikte almak.

Geri
Yukarı