Xigmatek Güç Kaynaklarından Uzak Durun!

darkageman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ticari Bankacılık
Arkadaşlar bundan 2-3 gün önce Vatan Computerdan Xigmatek X-Calibre 600W PSU almıştım. Taktım takalı bir cızırtı sesi geliyordu. İnternette yabancı forumlarda baya araştırma yaptım ve Xigmatek Güç kaynaklarının neden bu kadar ucuz ve gürültülü çalıştığını görmek için. Nedeni Xigmatek firmasının en dandik parçaları kullanmasıymış. Ayrıca bu cızırtı bir yerden sonra yük altında patlama yapmaya kadar gidebiliyor.

5V20A584W
+3.3V20A
+12V1 23A
+12V223A
-12V0.4A17.3W
+5Vsb2.5A
Total Power600W
[TBODY] [/TBODY]

Bunun yanı sıra ucuz olmasının ayrı bir neden ise verdiğim Amper değerinin diğer pahalı güç kaynaklarına bakıldığı zaman oldukça düşük olmasıdır. Bana Vatan Computer da çalışan arkadaş önermişti. Gidip onu şikayet de ettim müdürüne. Bundan sonra Xigmatek Güç Kaynağı alırken 3-5 kere daha düşünün derim. Bu da kanıtlanmış videosu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun Corsair PSU'larının bazı serilerinde de duyuluyor. O zaman Corsair'de dandik. Xigmatek'in her modeli düşük amper vermiyor. Yüksek verimli ve yüksek amper modelleri de var. Birçok Xigmatek'li kasa sattım, sistem topladım. Bu iş maalesef şans işi.
En dandik parçaları kullandığını söylemişsiniz Xigmatek'in. Kim söylüyor bunu? Neye dayanarak söylüyor? Hangi bileşenleri hoşlarına gitmemiş? Umarım malum forumların Casper kullanan kullanıcılarını dinlemiyorsunuzdur.
Her firmanın her ürünüyle ilgili onlarca şikayet bulmak mümkün. İçinizin rahat etmesi için farklı bir marka PSU alın derim ama tüme varım yapmamalısınız böyle bir durum karşısında.

Yabancı Teknoloji forumlarının hepsinde okuyup görebilirsiniz. Örneğin (Linus Tech) vb sitelerde bu tür yorumlar mevcut. Xigmatek PSU alan her 10 kişiden en az 5'i şikayetçi oluyorsa bu durumu genel olarak algılamak bence çok doğrudur. Zaten PSU'yu iade ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı