Xigmatek Hawthorn kasa modifikasyon

BloondyTK

Hectopat
Makaleler
1
Xigmatek hawthorn kasamda aşırı ısınma söz konusu. Bu kasanın ön panelinde ki ince delikler yetersiz kalıyor, önde 3 içeri arkada 1 dışarı ve üstte 1 dışarı olmak üzere fan mevcut.
Öndeki fanlar içerdeki havayı çeviriyor çünkü hava alacak bir şey yok önde.
Ben de resimdeki kısma delikler açmayı düşünüyorum, sizce nasıl olur?

IMG_20190718_181057.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O delikler çok fazla etki etmez. Bende de aynı markanın glare 7A modeli var yazları ön camı komple cıkarıp öyle kullanıyorum. Pek sorun görmedim toz filtresi var, pek tozda almıyor kasa içi. Yani sende ön panel cıkıyorsa yaz aylarında öyle kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xigmatek hawthorn kasamda aşırı ısınma söz konusu. Bu kasanın ön panelinde ki ince delikler yetersiz kalıyor, önde 3 içeri arkada 1 dışarı ve üstte 1 dışarı olmak üzere fan mevcut.
Öndeki fanlar içerdeki havayı çeviriyor çünkü hava alacak bir şey yok önde.
Ben de resimdeki kısma delikler açmayı düşünüyorum, sizce nasıl olur?

Eki Görüntüle 417476

Dediğiniz gibi ön fanların havayı dışarıdan çekebileceği bir boşluk yok ise gerçekten çok enteresan bir kasa tasarımı olmuş.

Bu delikleri açabilecek alet edevat varsa elinizde ve eliniz de yatkınsa bu işlere, neden olmasın tabii. Ancak bu delikleri açtıktan sonra, içeriye toz girişi artacaktır. Buna da önlem almanızı tavsiye ederim.

Bu işe elim yatkın marangozum zaten matkap ve delme ucu nevcut ama kaç mm delik açiyim veya ne şekil kaç adet onu bilmiyorum. Fanların önüne 12cm 3adet toz filtresi takmak işe yararmı. ?

Açıkçası delik çapı ve adedine kendiniz daha iyi karar verirsiniz. İlk etapta asgari sayıda tutun. Az da olsa fayda ettiğini fark ederseniz adedi artırırsınız. Başlangıç için 5 mm delik ideal olabilir sanki.

Bu arada toz filtresi varsa elinizde fazlasıyla iş görür.

Filtrenin hava geçirgenliğine bağlı. Bir tık olumsuz etki yaratabilir gibi sanki.

Açacağınız deliklerin arka yüzeyine uygulamanız mümkün olmaz mı filtreyi?
Dediğiniz gibide olabilir ilk etapta 5adet delik açıcam yetersiz kalırsa bu sefer öndeki şeffaf kısma fanların hizasında 1adet yuvarlak çapı pervanesiz fan büyüklüğünde delik açmayı düşünüyorum.
Kasa ön kapağına 3 adet delik açtım sonuç başarılı.
75c görüyordum şuan 72c sabit 1300rpm 75c de 1800 2000rpm de çalışıyordu kışın bu derece dahada düşeçektir 69-70c olacaktır bu kasaya sahip olanların böyle birşey yapmasını tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• IMG-20190723-WA0044.jpeg
    IMG-20190723-WA0044.jpeg
    676,3 KB · Görüntüleme: 189
  • IMG-20190723-WA0039.jpeg
    IMG-20190723-WA0039.jpeg
    553,3 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı