Xigmatek PTI-G3606 vs Cooler Master MasterGel Maker

mrBang

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Geçen sene bu başlıkta Cooler Master'ın soğutma performansını paylaşmıştım. O termal macun hala elimde var maşallah çok bereketli. Geçen aylarda aklıma girdi Xigmatek'in belirttiğim modelini indirimli fiyatıyla aldım Sapphire Pulse RX 580 4GB modeline uyguladım uygulamaz olaydım. FurMark 1080p benchmark testine soktuğumda sıcaklık değeri 83 e geliyordu. Daha ilk uygulamadan sonra bile 80i gördü ben böyle kötü performans görmedim. Bugün dayanamadım artık çıkardım ekran kartını emektar termal macunu buldum dolapların içinde sıktım birazcık yaydım FurMark testine soktum yemin ederim 64 dereceyi geçmedi sıcaklık. Ayık olun fiyat ucuz ve marka diye aldanmayın. En azından Ekran Kartına sürecekseniz Cooler Master'ın üst düzey macunlarından alın 20-30 lira fazla verirsiniz ama zaten 2 parçaya sürülüyor ve en azından 2 sene gideri var idareli kullanırsanız. Xigmatek artık geçici olaraktan işlemciye süreceğim zaten işlemci fazla ısınmıyor. Bu sayede CM'nin performanstaki başarısını tekrar onadık. Vaktinizi ayırdığınız için sağolun. 2020 size mutluluk getirsin..

Cooler Master'ı aldığımdan beri 3-4 bilgisayarın CPU ve GPU termal macunlarını yeniledim. Hala var içinde. 1 kere alacağınız bir ürün zaten. En iyisini alın.

PTI-G3606 bende de var işlemcim LOL TFT modunda 96-97 dereceleri görürken şuan 80i geçmiyor (zamanının iyisi laptop) bence sürüşte bir hata var çünkü çok kıvamlı ve ince sürmek işkence ama ben çok memnunum kullanıcıdan kullanıcıya da değişiyor demek ki.

Zaten 83 dereceye geliyordu maksimum. Lakin o da fazla. Normalde 65-70 hadi en fazla 75 dereceye gelsin. 80-83 fazladır kaliteli macunlar arasında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı