Xigmatek Sirocon III kasa fanı ikiye ayrıldı

blavlmao

Hectopat
Makaleler
1
Yer
36
Merhabalar. Oturuyordum, bir anda "tırrrrr" sesi geldi, egzoz fan kırılmış. Bantla falan yapıştırdım ancak 35 dakikada bir tekrar oluyor. Oturdum, inceledim. Fanın güç kablosunu çıkarabilirim ancak pinler bir yerde birleşiyor. Orayı bıçakla falan kessem, çalışmayan fanınkini ayırsam bir şey olur mu? Veya sadece güç kablosunu çıkarsam, LED kablosu takılı kalsa bir şey olur mu? Fazla uğraşmak istemiyorum, anakartın arkasından geçirmişim kabloyu. Bir de onu yapamayacağım. Kasam Xigmatek Sirocon III, fanlar da kasayla gelenlerden. Fana dokunuyorum, ortası bayağı ısınıyor, normal mi? Fotoğraflar burada.

image.jpg

Tam gözükmüyor ama bayağı ortaya kadar kırık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kırılma varsa tamir edilecebilecek bir şey değil garantisi varsa yollayın yoksa yenisini alın. Kullandığınız süre boyunca daha çok açılır ve daha çok ses çıkarır. Diğer parçalara fiziksel zarar verebilir.

edit: fanların birleştiği yerden tek tek çıkarılabiliyor olması gerek fotoğrafını atabilir misiniz?

Hocam kırılma varsa tamir edilecebilecek bir şey değil garantisi varsa yollayın yoksa yenisini alın. Kullandığınız süre boyunca daha çok açılır ve daha çok ses çıkarır. Diğer parçalara fiziksel zarar verebilir.

edit: fanların birleştiği yerden tek tek çıkarılabiliyor olması gerek fotoğrafını atabilir misiniz?
Garantiye yollama imkanım yok şu an, geçici çözümler arıyorum. Fanın ortası bayağı sıcak oluyor, bu normal midir?

Ekran kartının altında kalıyor ancak pinler birleşik, fotoğrafını birazdan atacağım.

20210506_085914.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı