Rehber Xigmatek Sirocon III Ön Panel Çıkartma

intansur

Hectopat
Merhaba,

Xigmatek Sirocon III ön panel çıkartma yöntemlerini çok kez araştırmış hiçbir forumda bulamadım, en son kendim uğraşarak söktüğüm yöntemi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle kasanın sol taraftaki temperli cam kısmını ve sonra sağ metal kapağını söküyoruz. 1 adet düz tornavida ile resimde gözüken kasa ile ön kapağın tutunmasını sağlayan sağda 3 solda 3 olmak üzere toplam 6 adet yer var bu kısımları alttan başlayıp araya düz tornavidayı takarak dışarıya doğru itiyoruz. Resimdeki tornavida ile dışarı itilip kasadan çıkartıldığı andır. 1 sağdan 1 soldan çıkarıp eşit şekilde yukarıya doğru çıkarmanızı tavsiye ederim.

yap.png

6 adet bağlantı yerini çıkardıktan ön panelde camı tutan resimde görebileceğiniz üzere 3 adet vida bulunmakta bunları söküyoruz ancak camı tutan birde yapışkan bantta var bu yüzden yine alt taraftan düz tornavida ile camı yavaşça panelden ayırıyoruz.

cikan parca.png
cam sokme.jpeg

Panel camdan ayrılmış olup işlem tamamlanıyor daha sonra paneli ve yan kapakları takıp montajlıyoruz. Dilerseniz toz filresi alıp ön tarafa mesh panel yapabilirsiniz.

son.jpeg

İyi forumlar.

Son düzenleme:
3 yıl önce vatan bilgisayardan aldım oem hazır sistem olarak bu lanet temperli cam elimde iken patladı tuzla buz oldu napıcam bilemedim açık kaldı yan tarafı garanti süreside doldu önerisi olan var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı