Xigmatek TYR SD962 sıcaklık değerleri

MrGokhan

Hectopat
Daha fazla  
Xigmatek tyr sd962 adlı soğutucuyu bugün i5 4690 işlemcime monte ettim. Ederken baya zorlandım yaklaşık 45 dk mi aldı takarken işlemcime baya bastırdım bir sıkıntı çıkartabilir mi? İşlemcim boşta 40 derece. Aida 64 extreme ile 2 dk stres testi yapınca ise 65 derece gösterdi bu değerler normal midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar bir test yaptım yaklaşık 10 dk 70 dereceyi gösterdi işlemci. CSGO oyununda ise 60 62 dereceden yukarı çıkmıyor. Ama alacak arkadaşlara söyleyeyim montajı çok zor neredeyse anakart veya işlemciyi kırıyordum.

İşlemcime bakmak için çıkartmaya çalışıyorum ama çıkmıyor bile :). Ama performansı güzel gibi gözüküyor.Siz nasıl çıkartmıştınız?

İşlemcime bakmak için çıkartmaya çalışıyorum ama çıkmıyor bile :). Ama performansı güzel gibi gözüküyor.Siz nasıl çıkartmıştınız?

Siyah vidaları tırnak veya tornavida yardımıyla çıkartırsanız gerisi çok rahat çıkıyor zaten. Ama klavyeden yazı yazarken bile elimi kesişinin acısı duruyor :D

Soğutucuyu hayla kullanıyor musunuz performansından memnun musunuz peki.Geçmiş olsun bu arada :)

Başta memnun değildim, yanlış takıldığı içinmiş. Şuanda memnunum bir şikayetim yok ancak bir sonraki termal macun değişimimde yeni bir CPU soğutucu alacağım. Bunu takmaya tekrar bu kadar uğraşmak istemiyorum. Kolay çıkarılıp takılması önemli. Neyseki kaliteli bir termal macun sürmüştüm, uzun süre idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı