Xigmatek Whiz Soğutucuya fan önerisi

Rousso

Kilopat
Arkadaşlar merhaba şuan kullandığım soğutucunun linkini bırakıyorum genel olarak performanstan memnun olsam da ikinci bir fan eklemek istiyorum veya 2 fanı da değiştirip daha iyi performanslı 2 adet fan takmak istiyorum. RGB olması önemli değil benim için performans daha önemli önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

XIGMATEK

Sanırım soğutma için yüksek CFM değerli fanlar tercih edilmeli. Nanokatalog üzerinden (Stok sorduktan sonra) Arctic F12 PWM alabilirsiniz. CFM değeri 75'di sanırım. Ya da bütçeniz daha fazlaysa Akasa Viper 120mm fan alabilirsiniz. Bu fanın CFM değeri 85'di sanırsam ama Arctic ile arasında 2 katı fiyat farkı var. Bence aradaki farka değmez ama siz bilirsiniz.

Bu arada soğutucuya 2. fan eklenebiliyor mu?

Evet 2 fan eklenebiliyor Fan bütçe limitim iyi fakat ne kadar iyi performans varsa benim için o kadar iyi şuan üzerinde bulunan fanın CFM değeri 78 aynısından bulamıyorum maalesef bulsam alacağım 85 ve üzeri benim için daha iyi olur fakat 2 fana 300 Lira vereceksem gider aynı soğutucudan alır fanını kullanırım :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı