Xigmatek Whiz soğutucu stok soğutucuya yakın değerler veriyor

BraveWolf89

Femtopat
R5 2600 işlemciyi stok fan ile beraber kullandigimda 80 dereceye kadar çıkıyordu. Genellikle tam yükte PUBG Steam ve yayın açtığımda 80 dereceleri gösterirken normal çalışmalarda mesela PUBG Steam oynadigimda 63 dereceleri buluyor. Şimdi ise yeni aldığım ve montaji yaptığım Xigmatek whiz kule tipi soğutucu tam yükte ortalama 68-70 dereceleri buluyor. Bu değerler normal mi? Ayrıca sadece PUBG oynarken 60-64 dereceler görüyorum. Bu değerler normal mi? Kule tipi soğutucular Max 60 dereceyi geçmiyor diye biliyordum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu doğru değil. Ayrıca değerler normal.
Screenshot_20200623-110204_YouTube.jpg
20200623_135251.jpg
Screenshot_20200623-110204_YouTube.jpg

Ramtech X6 Cooler kule tipi soğutucu tam yükte max 62 derece veriyor diyor kullanıcılar. Yani benim aldığımdan bu çin mali ürün daha mi iyi ?. Ben anlamadim gitti. Sonuçta xigmatek kaliteli bir marka urun. Bundan daha iyi niye soğutamıyor?

"Kasanın havalandırmasının da iyi olması lazım" her şeyi özetliyor.

Her yerde aynı değerlere ulaşılacak diye bir kaide yok. Ortam sıcaklığı, kasa havalandırması, nem, kasanın konumu, fan adedi gibi birçok faktör var. Çin malı ürünü kullanan arkadaşlarda bu faktörler iyi durumdaysa siz en kaliteli ürünü alsanız da aynı dereceye ulaşamayabilirsiniz.

Stok soğutucunun gürültüsünden kurtulmanız bile yeter. Ayrıca daha soğuk bir işlemci istiyorsanız; fan hızlarını BIOS'tan artırmayı deneyin.

Çinliler istediklerinde çok iyi ürünler yapabiliyor. Ki işlemci soğutucu teknolojik bir şey değil. Altıüstü fan bakır ve çelik. Senin aldığın ürün 3 bakır borulu, attığın ürün 6 bakır borulu ve neredeyse yarı fiyatına.

Çinliler istediklerinde çok iyi ürünler yapabiliyor. Ki işlemci soğutucu teknolojik bir şey değil. Altıüstü fan bakır ve çelik. Senin aldığın ürün 3 bakır borulu, attığın ürün 6 bakır borulu ve neredeyse yarı fiyatına.
6 bakırlı ürün 170tl 4 bakırlı benim urun 300tl civarında. 6 bakirlinin 3 fani olduğu için avantajlı fakat fanlar 90mm olması lazım. Ayrıca benim üründe tek fan var ve 120mm. Tabi burda fiyat performans acısından 6 bakırlı ürün daha cazip geliyor fakat kalite ve uzun ömürlük açısından tartışılır bu konu.
Stok soğutucunun gürültüsünden kurtulmanız bile yeter. Ayrıca daha soğuk bir işlemci istiyorsanız; fan hızlarını BIOS'tan artırmayı deneyin.
İşlemcinin sıcaklığına göre fan hızını otomatik ayarlaması gerekmiyor mu ?
Aslında bende xigmatek whiz 300tl verip alma peşinde değildim fakat vatandaki kuponu kullanmak için aldim. Yoksa banada fiyat performans acisindan 180tl olan ramtech x6 cooler cazip geliyor.

Son düzenleme:
6 bakırlı ürün 170tl 4 bakırlı benim urun 300tl civarında. 6 bakirlinin 3 fani olduğu için avantajlı fakat fanlar 90mm olması lazım. Ayrıca benim üründe tek fan var ve 120mm. Tabi burda fiyat performans acısından 6 bakırlı ürün daha cazip geliyor fakat kalite ve uzun ömürlük açısından tartışılır bu konu.

İşlemcinin sıcaklığına göre fan hızını otomatik ayarlaması gerekmiyor mu ?
Aslında bende xigmatek whiz 300tl verip alma peşinde değildim fakat vatandaki kuponu kullanmak için aldim. Yoksa banada fiyat performans acisindan 180tl olan ramtech x6 cooler cazip geliyor.
Keşke aynı markanın WP 1266 modelini alsaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı