Çözüldü XIGMATEK X-Power 500W sesli çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alper Tuna Özen

Hectopat
Yer
Alanya/Antalya
Daha fazla  
Sıcaklık boşta 60-70 derece arası değişiyordu. İşlemci fanını çok sıkmışım sanırım. Biraz gevşettim sıcaklık 55 derecelere kadar düştü ama oyunda ve stres testinde sıcaklık 80 oluyor bu değerler normal mi? Ayrıca oyundayken kasamdan çok sesler geliyor. Ekran kartı sıcaklığı 65 70 derece oluyor yük altındayken güç kaynağından ses geliyor sanırım. Bu sesi nasıl engellerim veya bu ses normal mi? Güç kaynağım: Xigmatek EN40704 500W X-Power X-Calibre 500 80+ Power Supply - incehesap.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, büyük ihtimalle Coil Whine. Bu bobin kaynaklı bir durum. Bunun çözümü yok. Cızırtı şeklinde olur. Fan sesinden farklıdır. Zararı olmaz. Bobinlerin arasında bulunan silikondan kaynaklı bir durum. Varsa garantiye gönderin. Bazen değişim yapıyorlar.
Hocam, büyük ihtimalle Coil Whine. Bu bobin kaynaklı bir durum. Bunun çözümü yok. Cızırtı şeklinde olur. Fan sesinden farklıdır. Zararı olmaz. Bobinlerin arasında bulunan silikondan kaynaklı bir durum. Varsa garantiye gönderin. Bazen değişim yapıyorlar.

Çözüm
bugün aldım güç kaynağını vatan bilgisayardan foruma baktım bu güç kaynağı hakkında biraz ses yapıyor demişler ama ben birazdan fazla vızzz diye sesler duyuyorum yük altındayken.

Dediğim gibi bazen ayırt etmek zor. Bu PSU'lar için bende denk geldim. Fan sesinden şikayet edenler var. Size zararı yok. İsterseniz iade edebilirsiniz.

Dediğim gibi bazen ayırt etmek zor. Bu PSU'lar için bende denk geldim. Fan sesinden şikayet edenler var. Size zararı yok. İsterseniz iade edebilirsiniz.

Yarın Vatan Bilgisayar'ı arayıp sorunumu belirtsem yardımcı olurlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bununda her şeyi sesli...

Sorunu buldun mu? Kasa değişikliği ya da Power Supply değişikliği falan... Bende de aynı sıkıntı var.

Geri
Yukarı