XMP açınca sıkıntı çıkarmayacak Corsair RAM önerisi

Ee? Ne olmuş sonuç? Ortada sorun var mı? Yok mu? O bile belli değilken siz neyi kanıtladınız?
Orada çözülen bir mesele olmamış ki.

Sorun yaşayan ya da idda eden arkadaş daha Kit in ne olduğunu bilmiyor ve soruyor . Anakart klavuzunu açıp baksa Dual kit in hangi şekilde slotlara takılacağını görecek halbuki. Yanlış taktığı belli ABCD slotlarına A-C / B-D şeklinde takmayı bilmiyor.
Bakınız, ben dediğim aynı RAM olsa bile sorun yaşama ihtimaliniz var en mantıklısı direkt kit olarak almak. Ben sorunlu çalışır demiyorum. Sorunsuzda olabilir ama kesin değil bu olay sorun çıkarma olasılığıda var. Siz diyorsunuzki "Hayır çıkartmaz.". Kesin olarak kimse cevap veremez. Sadece tecrübenizi aktarabilirsiniz.

Bakınız, ben dediğim aynı RAM olsa bile sorun yaşama ihtimaliniz var en mantıklısı direkt kit olarak almak. Ben sorunlu çalışır demiyorum. Sorunsuzda olabilir ama kesin değil bu olay sorun çıkarma olasılığıda var. Siz diyorsunuzki "Hayır çıkartmaz.". Kesin olarak kimse cevap veremez. Sadece tecrübenizi aktarabilirsiniz.

Yaklaşımınız size özel. Bu konuda bir tereddüt yoktur. İyi forumlar.

Bakabilirsiniz. Aynı RAM ile yaşanan bir sorun.

Yaklaşımınız size özel. Bu konuda bir tereddüt yoktur. İyi sosyaller.

Siz kendi istediğinize inanabilirsiniz ben burada insanların yaşadığı tecrübeleri aktarıyorum. Ayrıca "farklı marka ve model RAM'ler düzgün çalışıyor. Kingston ve crossair. Biri 10 GB diğeri 8 GB hatta kapasiteleri de farklı. Kullanılan RAM'lerde temel frekansın aynı olması yeterlidir. Aynı marka ve model hiçbir sorun yaratmaz." demeniz bile başlı başına bir olay. Sorun yaşayıp mavi ekran yiyenler olmuş araştırdığınızda bulacaksınız. Daha size vakit harcamayacağım. İyi sosyaller.

Siz kendi istediğinize inanabilirsiniz ben burada insanların yaşadığı tecrübeleri aktarıyorum. Ayrıca "farklı marka ve model RAM'ler düzgün çalışıyor. Kingston ve crossair. Biri 10 GB diğeri 8 GB hatta kapasiteleri de farklı. Kullanılan RAM'lerde temel frekansın aynı olması yeterlidir. Aynı marka ve model hiçbir sorun yaratmaz." demeniz bile başlı başına bir olay. Sorun yaşayıp mavi ekran yiyenler olmuş araştırdığınızda bulacaksınız. Daha size vakit harcamayacağım. İyi sosyaller.
Tek olarak 10 GB RAM de görmedim. 2-4-8-16 gibi modül olarak çok gördüm.

Yaklaşımınız size özel. Bu konuda bir tereddüt yoktur. İyi forumlar.
Ben de @Master.sh'a katılıyorum. Sorunsuz çalışması için RAM'lerin en iyi çözüm kit olarak almak. Bazen aynı model ve markalarda bile farklı çipler kullanılabiliyor seriye bağlı olarak ama genellikle sıkıntısız çalışır. Farklı modellerin veya farklı özelliklere sahip çiplerin sıkıntısız çalışması çok da olası değildir.

Zaten çalışmaz diye bir şey yok fakat bunun garantisi de yok. Olur da sıkıntı çıkarsa arkadaşların haberi olması için verilen bir bilgi. Yoksa farklı RAM'leri sorunsuz kullananlar da var. Aynısını alıp iade eden de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı