XMP Ayarından Sonra Sistem Kilitleniyor

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
MSI anakart XMP ayarından sonra bilgisayar açılmıyor kitleniyor neden? Normalde 3000 MHz RAM'ler ama XMP profil 2 de 2933 çalışıyor bilgisayarımda kitlenmeler var oyunlarda sadece frekans düşür dediler ve yaptığım ilk iş XMP prof 1 aldım 2800 yaptı ama PC açılmıyor kitleniyor. Default yaparak açtım XMP kapalı normalde 2133 olarak çalışması gerekirken XMP kapalı 2800 çalışıyor ama açıldı sorun anakart mi RAM mi işlemci diye üzülüyordum son zamanlarda.
@Pain00

MSI anakart XMP ayarından sonra bilgisayar açılmıyor kitleniyor neden? Normalde 3000 MHz RAM'ler ama XMP profil 2 de 2933 çalışıyor bilgisayarımda kitlenmeler var oyunlarda sadece frekans düşür dediler ve yaptığım ilk iş XMP prof 1 aldım 2800 yaptı ama PC açılmıyor kitleniyor. Default yaparak açtım XMP kapalı normalde 2133 olarak çalışması gerekirken XMP kapalı 2800 çalışıyor ama açıldı sorun anakart mi RAM mi işlemci diye üzülüyordum son zamanlarda.
@Pain00
Hocam, konu eski ama sorunu nasıl çözdünüz acaba?

Evet, sorun ekran karti çıkmıştı. RAM, anakart hatta islemciden sanarken.
Hocam garip olan ben ekran kartından mı diye değiştirmiştim RX 580 taktım fakat aynı sorun oldu, güç kaynağı, işlemci, ram veya harddisk olamaz parçaları değiştirerek gerekli testleri yaptım. Anakartta sorun vardır diye düşünüyorum fakat ne gibi bir sorun olabilir ki ? Sorunun kaynağını bulmak için BIOS'dan teker teker ayar yapıyorum şu an XMP kapalı deniyorum inşallah sorun bundandır 3 haftadır uğraşıyorum.

Son düzenleme:
OCCT ile 3D ve power testi yapar misin? İki testten birinde sorun olursa buraya yazarsin.
Power testinde 6 saniye sonra crash veriyor hocam. OCCT testinde de 4 saniye sonra crash veriyor. 3D testinde crash almadım.
Sorun program sürümündeymiş, test edip yazacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı