Çözüldü XMP Hazır Sistemlerde açık olarak mı gelir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erennkanatt

Centipat
Merhabalar ben sistem almak istiyorum toplama PC daha ucuz ama hazır sistem almak istiyorum çünkü montaj hizmeti Windows kurulumu XMP falan hazır olarak geliyor neyse soruma geçeyim hazır sistemlerde XMP açık olarak mı geliyor ve kendim PC toplarsam kolay mıdır montaj falan? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
FPS'e çok etki ediyor mu? Ve açınca ömrü kısalıyor falan diyorlar doğru mu reis?

Tamamdır reis sence XMP açayım mı ömrü kısalıyor falan diyorlar doğru mu?

Ömür kısaltmaz, zaten satın aldığın RAM atıyorum 3000MHz ile çalışmayı destekliyorsa anakartın bunu 2133MHz ile çalıştırır. Satın aldığın RAM zaten o hızı destekleyerek geliyor sana performans için konuşacak olursam benim sistemimdeki RAM ilk geldiğinde 2133MHz hızında çalışıyordu, bunu RAM'in desteklediği 3000MHz ayarına çektiğim zaman performans artışı oldu tabii ki de ama çok yüksek değil. Benim oynadığım oyunlarla da ilgili olabilir.
Merhabalar ben sistem almak istiyorum toplama PC daha ucuz ama hazır sistem almak istiyorum çünkü montaj hizmeti Windows kurulumu XMP falan hazır olarak geliyor neyse soruma geçeyim hazır sistemlerde XMP açık olarak mı geliyor ve kendim PC toplarsam kolay mıdır montaj falan? Şimdiden teşekkürler.

Benim İtopya'dan aldığım sistemimde kapalı gelmişti açmak zor değil anakart markana göre YouTube üzerinde rehberler mevcut.

Benim İtopya'dan aldığım sistemimde kapalı gelmişti açmak zor değil anakart markana göre YouTube üzerinde rehberler mevcut.
FPS'e çok etki ediyor mu? Ve açınca ömrü kısalıyor filan diyorlar doğru mu reis?
Ya reis toplama alsan da başka yerde montajlatırsın zaten. Windows kurulumu içinde başka bir bilgisayardan flashına Rufus ile W10'u yazdırırsın, tertemiz kurarsın. Toplama al sen.
Tamamdır. Sence XMP açayım mı? Ömrü kısalıyor falan diyorlar. Doğru mu?

FPS'e çok etki ediyor mu? Ve açınca ömrü kısalıyor falan diyorlar doğru mu reis?

Tamamdır reis sence XMP açayım mı ömrü kısalıyor falan diyorlar doğru mu?

Ömür kısaltmaz, zaten satın aldığın RAM atıyorum 3000MHz ile çalışmayı destekliyorsa anakartın bunu 2133MHz ile çalıştırır. Satın aldığın RAM zaten o hızı destekleyerek geliyor sana performans için konuşacak olursam benim sistemimdeki RAM ilk geldiğinde 2133MHz hızında çalışıyordu, bunu RAM'in desteklediği 3000MHz ayarına çektiğim zaman performans artışı oldu tabii ki de ama çok yüksek değil. Benim oynadığım oyunlarla da ilgili olabilir.

Çözüm
GTA5'te baya işe yarıyor. Genel bir açıklama yapacak olursak açık dünya oyunların da baya işe yarıyor çünkü sürekli aksiyon içerisindesin, konum değiştiriyorsun. Bu yüzden RAM MHz'inin önemi artıyor.

GTA 5'te bayağı işe yarıyor. Genel bir açıklama yapacak olursak açık dünya oyunların da bayağı işe yarıyor çünkü sürekli aksiyon içerisindesin, konum değiştiriyorsun. Bu yüzden RAM MHz'inin önemi artıyor.

Ben LOL, CS oynadığım için pek bir fark göremedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı