XMP sonrası mavi ekran

mertÇ.

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim RAM'im HyperX 8 GB 3200MHz CL18. XMP Profil 1 açtığımda 2993 MHz olarak çalışıyor, bunu sonradan fark ederek XMP'nin profil 2 de 3200MHz cıktıgını gördüm, bu seçeneğe alıp bilgisayarı başlattım fakat bir 10 dk sonra PC mavi ekran yedi, sebebini anlayamadım.

Merak etme 2. nesil bile olsa yüksek Mhz değerlerini çalıştırırken absürt bir sorunla karşılaşacağını sanmam...
Aynen dostum anakartım 3200 MHz destekliyor ama 3000 MHz'de sorun yaşıyorum. 5000 MHz ye çekeyim ben bunu dur problem yaşamam belki ha? Ya da sana göndereyim bilgisayarı sen bir bak... Ya sabır. Arkadaş ilk yazdığım satırları tekrar tekrar oku kafana iyice sok ondan sonra cevap ver.
f.JPG

Dostum ortamı germeye gerek yok. Şöyle düşünüyorum. İşlemcilerinde firmalar tarafından verilen bir sınırı var ve overclock dediğimiz olayı yapabiliyoruz. Ben sadece yapılabilir olduğunu söylüyorum. 2933Mhz hızda verimli olmasını reddetmedim zaten. Konuyu uzatmaya gerek yok. Arkadaş çözümü bulur elbet :) . İyi konular.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı