XMP ve Gameboost Aynı Anda Kullanılabilir mi?

Metin_42

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. OC yapabileceğim bir sistem toplamayı düşünüyorum.

Bu anakartı kullanacağım: MSI Z270 GAMING PRO CARBON 3800Mhz OC DDR4 ATX Anakart (Steel Series SIBERIA V2 Kulaklık Hediye) - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri

Normal çalışma değerinin 2133MHz olduğunu okumuştum. Şimdi ben 2666 yada 3000MHz'li bir RAM kullanırsam:
  • XMP'yi açmak zorunda mıyım? Anakart otomatik algılayıp 2666 veya 3000MHz hızında çalıştırmaz mı?
  • XMP'yi açarsam Gameboost'u kullanamaz mıyım, yani OC yapamayacak mıyım? Bir videoda XMP ve Gameboost aynı anda kullanılmaz deniyordu.

Bu konu kafama çok takıldı. Bilgilendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende msi z170 m5 var ben XMP ve GameBoostu aynı anda kullanıyorum. Hatta sadece XMP açınca sadece ram etkilenmiyor 3.5 olması gerekirken 3.9 oluyor işlemci hızım... Gameboostu da açınca 4.1 4.2 oluyor.

Onların anlatmak istediği eğer manuel overclock yapmak istersen XMP olumsuz etki eder. Şöyle düşün kliması çalışan arabayı kaldırırken devir saati daha farklı çalışır normal olarak kaldırdığımızdan gibi değil gaza biraz daha yüklenmen lazım. Yani daha çok gaza basarsın tam verim alamazsın. Ama manuel değil Gameboost ile yetineceksen ikisi birlikte açılır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı