XMP ve Smart Access i5-10400F sistemde açılır mı?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Arkadaşlar donanımlardan çok aşırı anlayan biri değilim. Technopat'ın videosunu gördüm 15 FPS fazladan veriyor deyince ilgimi çekti.
Sistemimde bu ayarları açabilir miyim? MSI anakartım var.
Sistemim.
EKRAN KARTI : Asus Dual 3060 Ti İŞLEMCİ : İ5-10400F 2.90 GHZ RAM : 2x8 3200Mhz DDR4 KASA : MSİ Mag Forge 100R
ANAKART : MSİ H410M-A PRO M2.0 SSD : 240GB Samsung M2 HDD : 3 TB PSU : 600W Gold MONİTÖR : Asus 60 Hz 5Ms 23,6 İnch 1920x1080

İki hayır ile sizi uğurluyoruz.

Smart Acess Memory AMD teknolojisi, sizde ne AMD işlemci ne de AMD ekran kartı var.

Z serisi anakart olmadan da o işlemciyle 2666 MHz kullanabilirsiniz.
Yakında Nvidia ekran kartlarına da gelecek falan diyordu videoda.

İki hayır ile sizi uğurluyoruz.

Smart acess Memory AMD teknolojisi, sizde ne AMD işlemci ne de AMD ekran kartı var.

Z serisi anakart olmadan da o işlemciyle 2666 MHz kullanabilirsiniz.

AMD teknolojisi değil sadece AMD Smart Access Memory diye anladırıyor Intel'deki karşılığı re-size bar diye geçiyor Z490 anakartlara geldi yakında H410 ve NVIDIA kartlara da gelecek umarım.
Şu anlık re-size bar yok ama ileride geleceğini düşünüyorum.

AMD teknolojisi değil sadece AMD Smart Access Memory diye anladırıyor Intel'deki karşılığı re-size bar diye geçiyor Z490 anakartlara geldi yakında H410 ve NVIDIA kartlara da gelecek umarım.
Açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim.

Gelse bile AMD kadar etkin kullanabileceğini sanmıyorum bu nesilde. Ama 4000 serisiyle beraber NVIDIA re-size Bar'ı daha verimli bir şekilde kullanacaktır. Belki bu nesil çıkacak giriş seviyesi kartlarında re-size bar kullanarak F/P tarafında öne geçmeyi deneyebilir.
Hocam RAM'de sıkıntı yok anakartı kötü seçtik aldıktan sonra hatanın farkına vardım maalesef.

Hocam B460 anakart alsanız da açamazsanız diye biliyorum. Z Anakart'la da i5 ne kadar mantıklı olur tartışılır.

Gelse bile AMD kadar etkin kullanabileceğini sanmıyorum bu nesilde. Ama 4000 serisiyle beraber NVIDIA re-size Bar'ı daha verimli bir şekilde kullanacaktır. Belki bu nesil çıkacak giriş seviyesi kartlarında re-size bar kullanarak F/P tarafında öne geçmeyi deneyebilir.

Hocam B460 anakart alsanız da açamazsanız diye biliyorum. Z Anakart'la da i5 ne kadar mantıklı olur tartışılır.

Re-size bar Intel de çok önceden vardı zaten fakat kullanılmıyordu AMD zaten bu konuda hem NVIDIA hem Intel ile birlikte çalışıyor.

Geri
Yukarı