XP de AHCI modu

Evet, tam o esnada F6'ya basıp Floppy ya da USB belleği takın ve AHCI sürücüsü ile sabit disk kontrolcüsünü sisteme tanıtın. Alternatif olarak nLite ile AHCI sürücüsünü doğrudan XP CD'sine de entegre edebiliyorsunuz. Böylece doğrudan kuruluma başlayabiliyorsunuz.

Ben zamanında AHCI sürücüsü, ses kartı, ekran kartı, Messenger, Java, Winamp, WMP 11, .Net 2.0 gibi gerekli ne var ne yok, CD dolana kadar entegre ederdim...

Gayetle teşekkürler. Artık bugün bitti. Yarın köye gidiyorum. Dönüşte bu konuda gerekenleri yapacağım.
NOT: Şu entegre işlemlerine bir türlü kafam basmıyo. Genellikle arkadaşlardan yardım alıyordum. Belki bu vesile ile entegrasyon işlemlerini de öğrenmiş olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar kurulum yapmana gerek yok ki. İnternette aratsaydın çıkardı aslında cevap. Aygıt Yöneticisi > IDE ATA/ATAPI denetleyicilerden IDE kanalına sağ tıklayıp elle SATA/AHCI denetleyicilerinin olduğu klasörü göster tamamdır. Sonra yeniden başlatıp BIOS'a girip SATA/AHCI modunu aktif et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar kurulum yapmana gerek yok ki. İnternette aratsaydın çıkardı aslında cevap. Aygıt Yöneticisi > IDE ATA/ATAPI denetleyicilerden IDE kanalına sağ tıklayıp elle SATA/AHCI denetleyicilerinin olduğu klasörü göster tamamdır. Sonra yeniden başlatıp BIOS'a girip SATA/AHCI modunu aktif et.

XP'de bu yöntemin işe yarayacağından şüpheliyim.

Yamyam, eksik yazmışım kusura bakma. IDE kanalına sağ tık > Sürücüyü güncelleştir > "Hayır, bu kez değil" > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) > Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim. olarak ilerleyip son olarak Disketi var'a tıklayıp ardından ilgili .inf dosyasını (iastor.inf gibi) seçip tamam diyoruz.

Bu gün 4 saatlik uğraşılardan sonra pes ettim. Değil XP de AHCI, sata arbirimini bile DOS ortamında yükleyemedim:mad:
Halbuki donanımsal RAID kartlarında bu işi tıkır tıkır yapıyordum. Başka önerileri olan arkadaşlar var ise..;
XP açılış DOS ortamında, SATA sürücülerinin nasıl yüklenileceği, akabinde de low-level format atılıp AHCI olayını halledebileceğimi anlatabilir mi acaba? Hatta sadece DOS ile açmak bile yeterli olacaktır ama DOS için sanırım COMMAND.COM komutlarını bulabilmeliyim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı