XP'den Windows 10'a geçilmiyor

GGHOST

Hectopat
250GB HDD m vardi ama alan yetersizdi abimde 500GB HDD'sini verdi evde kullanmadigi zamaninda calistigi yerden getirmisti. Masaustune taktim Win XP logosu gozukuyor ve acmak icin CTRL alt del yap diyor ama sanirim deli gormuyor.
F12 boot ekraninda da bu secenek cikiyor.
Normalde Windows 10 USB'yi takinca otomatik olarak Windows 10 kurulum ekrani gelmeis lazim degil mi?

20220827_205650.jpg

Ek olarak Win XP ekraninda klavye ile mousei gormuyorda olabilir ama boot ekraninda ikisi de calisiyor gozukuyor.

250GB HDD m vardi ama alan yetersizdi abimde 500GB HDD'sini verdi evde kullanmadigi zamaninda calistigi yerden getirmisti. Masaustune taktim Win XP logosu gozukuyor ve acmak icin CTRL alt del yap diyor ama sanirim deli gormuyor.
Normalde Windows 10 USB'yi takinca otomatik olarak Windows 10 kurulum ekrani gelmeis lazim degil mi?

Eki Görüntüle 1497947

Ek olarak Win XP ekraninda klavye ile mousei gormuyorda olabilir ama boot ekraninda ikisi de calisiyor gozukuyor.
USB-HDD'yi seçin bi hocam
olmazsa başında usb olan aygıtları deneyin.

Eski bir bilgisayar kulanıyosanız DVD ile yapmanız gerekebilir benim elimdeki eski PC USB'yi görmüyordu DVD ile atılıyordu sadece.

Eki Görüntüle 1497947

biosa girebiliyorsanız hddyi en alta alın kendi bulur.

Hard disk seçeneğini seçeceksin. Ordan USB belleği. Ancak yaptığın USB belleği MBR olarak mı yazdırdın yoksa GPT olarak mı? Eski sistem olduğundan GPT olarak yazdırdın ise görmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı