Xperia C4 nasıldır?

furkanipar

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1 aydan beri Asus Zenfone 2 telefonunu takip ediyorum ve bugün forum İstanbula gittim. Vatancomputer'a uğradım. Adama dedim, Asusu Zenfone 2 geldi mi? Adam geldi dedi. İnceleyebilir miyim dedim. Verdi telefonu ama dediki bu paraya bu tel değmez dedi. Git Xperia C4 al dedi. Onun yüzünden telefonu almadan eve geldim. Biraz araştırma yapacağım dedim. Açtım interneti karşıma çıkan bir haber şöyle: Asus Zenfone 2'nin 32 GB'lik modelleri(benim alacağım model) çıktığı gün tükendi. İçimden o Vatancomputerdeki adama bir sövdüm. Aizce adam haklı mıydı? C4 nasıl bir telefon? Şimdi aklıma o takıldı. Ön kamerasında flaşh var. Ön kamerada flaş olan dünyanın ilk telefonu. Siz ne düşünüyorsunuz ? Birde Zenofenede 4 çekirdek, C4 de 8 çekirdek var. Telefonlarda çekirdek önemli mi? Aradaki 2 katlık fark telefon hızında farklılık yapar mı ? (Edit: Arkadşlar ilk defa akıllı telefon alıyorum. Almışken iyisinden alacağım. Halimden anlayın)

Ya ön kamerada flaşh o kadar önemli değil zaten. C4 genel olarak nasıl ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar'da muhtemelen Sony'nin satış elemanına denk gelmişsindir. Ben de Lenovo'nun elemanına denk gelmiştim. Yaka kartını okuyunca yanından uzaklaştım.

Bence de Asus o fiyata değmez. Fiyatı 750 lira falan olsaydı tamam diyebilirdim. Şık bir telefon değil. Tuğla gibi kalın ve ağır. Birer parmak kalınlığındaki çerçevelerini saymıyorum. Performansını ise uzun kullanım testleri sonucunda göreceğiz. Kağıt üzerinde iyi gözüküyor. Zaten Zenfone serisinin popüler olmasını liseye giden gençler ya da maddi durumu ortalamanın altında olan insanlar sağlıyor. Eleman doğru söylemiş.

Xperia M4 Aqua (1100 TL)sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Fakat yaklaşık 2GB gibi bir boyutu size kalıyor. Onun yerine biraz daha para katıp Xperia Z2(1350 TL) alabilirsiniz.

Arkadaşım adama m4 aqua onerıyon hafıza durumundan vasat bır telefon baslangıc falan dıyonz az mantıklı olunya c4 1200 m4 1100 gıdın az ozellık okuyon telefon karsılastırın baskasının agzına bakmakla olay bıtmıyo

Ben orta seviye telefon önermiyorum Sony için. Almışken revaştan düşmüş bir amiral gemisi almanı tavsiye ederim. Mesela ben sony xperia z1 aldım ekim ayında 1300 tl idi. O fiyata orta sınıf xperia t2 falan vardı. O tür birşey alsaydım ne olacağı belli değildi güncelleme konusunda falan. Bu yüzden benim de önerim z2 veya g3 ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı