Xperia X10 Mini Pro Android 4.0 ICS ROM Güncellemesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Sony Ericsson'un Xperia X10 Mini Pro modeli için hazırlanmış Android 4.0.4 ROM'u.

• ROM'u yüklemek için öncelikle telefonunuzda en son 2.1.1.A.0.6/2.1.1.C.0.0 SE Firmware ve Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015 sürümleri olması gerek!
  • Telefonunuzun Bootloader kilidi açık olmalı.
  • En son ICS nAa kernel elinizde olmalı

Adım adım ROM'u yüklüyoruz:

• MiniCM9-xxx.zip dosyasını indirin.
  • Verilerinizi yedekleyin: kişiler, uygulamalar, sms vs.
  • MiniCM9-xxx.zip dosyasını SD kartın kök dizinine kopyalayın. CM9 için önerilen Google Apps dosyasını buradan indirin ve onu da SD karta kopyalayın.
  • Eğer henüz açmadıysanız telefonunuzun Bootloader kilidini açın.
  • Flashtool ile nAa çekirdeğini telefona atın. Bunun için:
    - Telefonunuzun ayarlarından önce Hata ayıklama ve Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini etkinleştirin. Ardından telefonu kapatın.
    -nAa Kernel'ı Flashtool\firmwares klasörüne kopyalayın. Denetim Masası > Bölge ve Dil Seçenekleri'ne girin. Biçimi İngilizce Amerikan yapın. Konumu da ABD yapın.
    - Flashtool programını çalıştırın ve Flash deyin. Ardından U20_nAaxxx kernel firmware'i seçin. Bu işlem hem kernel.sin hem de loader.sin dosyasının flashlanmasını sağlar.
    - Telefonun geri tuşuna basılı tutun ve bu esnada USB kablosunu bağlayın. Telefonun USB portunun yanında yeşil ışık belirecek ve Flashtool telefonunuzu tanıyıp kernel'i cihaza yazacaktır.
    - İşlem bittiğinde USB kablosunu söküp telefonu başlatın.
  • nAa Logosu ekranda belirince ClockWorkMod menüsüne girmek için art arda geri tuşuna basın.
    - 'Wipe data/factory reset' seçeneğini seçin (Bu işlem kesinlikle çok önemli!)
    - MiniCM9-xxx.zip dosyasını flashlayın. Bunu yapmak için 'Install ZIP from sdcard -> Choose ZIP from sdcard' yolunu izleyin ve MiniCM9-xxx.zip dosyasını seçin.
    - Gapps dosyasını da aynı yöntemle flashlayın.
  • Telefonu yeniden başlatın. (İlk başlangıç ~2 dakika sürecektir.)
  • Cihazınız açıldığında CM Settings -> System -> Update notifications kısmına girip 'Register' olursanız MiniCM9 güncellemelerini alabilirsiniz.

Telefonunuz SIM network unlock PIN sorarsa Dismiss diyerek geçebilirsiniz.

NOT: CWM menüsünü ses kısma-açma tuşlarıyla kullanabilirsiniz.

"ROM'u yüklemek için öncelikle telefonunuzda en son 2.1.1.A.0.6/2.1.1.C.0.0 SE Firmware ve Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015 sürümleri olması gerek!"

Bu konuda bilgi vermemişsiniz, sanırım çoğu kişinin bildiği bir şeydir. Ama ben bunların ne olduğunu bilmiyorum. Benim indirip kurabileceğim bir şey mi yoksa telefonda varsa var yoksa yok mudur?

Biraz daha kurcalayınca cevabımı kendim buldum, bu dediğinize uygun telefonum, versiyon uyuyor yani. Ama msm7227_semc çalışmıyor maalesef :( yukarıdaki anlatıma göre o kısma kadar geldim sorunsuz, ama msm7227_semc çalıştırınca "bootTools/adb.exe iç ya da dış komut, çalıştırılabilir komut ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor" diyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Google apps linki sorunlu?

Edit: Düzeldi.

- - - Güncellendi - - -

X10flashı çalıştırıp telefonu bağladığımda

şu hatayı alıyorum:

02/058/2012 22:58:40 - INFO - <- This level is successfully initialized
02/058/2012 22:58:40 - INFO - Flashtool Version 0.6.9.1 built on 2012-04-09 19:22:19
02/058/2012 22:58:40 - INFO - You can drag and drop ftf files here to start flashing them
02/058/2012 22:58:45 - INFO - Device disconnected
02/058/2012 22:58:48 - INFO - Selected U20_nAa-ics-02_2.6.29.6-nAa-ics-02.ftf
02/058/2012 22:58:54 - INFO - Device connected in flash mode
02/059/2012 22:59:09 - INFO - Device disconnected
02/059/2012 22:59:18 - INFO - Device connected with USB debugging off
02/059/2012 22:59:18 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Hata ayıklama modu açık fakat bir türlü flashlayamıyoru kerneli. Flashtool 0.2.9.1 sürümüyle yaptığımda oluyor fakat daha sonra cwm ile romu yükledikten sonra cihaz açılmaz oluyor. SE update service ile telefonu sıfırlamak zorunda kalıyorum.

Bölge ve dil ayarlarına girip iki ayarı ABD yapar mısınız.

Maalesef çözüm olmadı. Daha önceki denemelerimde flashtool'un 2.x sürümüyle yapabiliyordum fakat bu kez hiçbir sürümle olmadı.

Son denememde oldu. Bir şey daha sormak istiyorum: daha önceki denemelerimde 'Install ZIP from sdcard -> Choose ZIP from sdcard' adımından sadece 'update.zip' dosyası görülüyor. Ben de 'custom instalation from sdcard' gibi bir seçenek kullanıp romu yüklemiştim. Şimdi burada rom dosyasını 'update.zip' olarak adlandırıp mı sd carda atsam ne yapsam?

- - - Güncellendi - - -

Yok ya olmadı bir türlü. CW mode'da açılmıyor telefon.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı