Xperia X10 Mini Pro Android 4.0 ICS ROM Güncellemesi

Uffff, cahillik kötü şey bee. Ben de nerdeyse ekranı paralayacaktım seçim yapacam diye. Neyse o kısmı da geçtik, şimdi de update.zip dosyasını bulamamış muhterem telefonum. Acaba nereye sakladık :p Nerden bulacam bunu yaaa?

Özür dilerim, SD karta kopyalama kısmını atlamışım. onu da yapıp tekrar deneyeceğim.
"Bunu yapmak için 'Install ZIP from sdcard -> Choose ZIP from sdcard" yazmışsınız ya. onu yaptığımda cant find update.zip diyor.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi de açılmıyor telefon. Bütün işlemler tamam ama Sony Ericsson yazan ekranda takıldı kaldı :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten orada takılması gerekiyor. nAa çekirdeğini yükledikten sonra cihaz açılırken nAa logosu görününce sürekli geri tuşuna basacaksınız ve CWM menüsüne gireceksiniz.

"Install ZIP from sdcard -> Choose ZIP from sdcard" diyeceksiniz ve MiniCM9xx.zip dosyasını kendiniz seçeceksiniz.

Özür dilerim, SD karta kopyalama kısmını atlamışım. onu da yapıp tekrar deneyeceğim.
"Bunu yapmak için 'Install ZIP from sdcard -> Choose ZIP from sdcard" yazmışsınız ya. onu yaptığımda cant find update.zip diyor.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi de açılmıyor telefon. Bütün işlemler tamam ama Sony Ericsson yazan ekranda takıldı kaldı :(

Install custom zip'i seçip oradan önce rom'u sonra google apps' dosyasını yükleyip reboot etmelisin. Bunları yapıp da logoda takıldıysan sony ericsson update service ile telefonu sıfırlaman gerek.

Bu arada ben Burak'ın dediği gibi yeni rom dosyasını ve kerneli indirdim fakat romu kurarken aynı uyarıyı aldım 'you need at least kernel....' ve telefon yine logoda takıldı kaldı.

Telefon logoda takılıyken usbyi taktım, flashtoolda şunlar yazdı:

05/012/2012 00:12:26 - INFO - Connected device : U20
05/012/2012 00:12:26 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.20.0-cm9 bionic (2012-05-06 01:47 +0200) multi-call binary.
05/012/2012 00:12:26 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.29

Belki hatamı anlamada faydası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
05/050/2012 08:50:40 - INFO - Device disconnected
05/050/2012 08:50:43 - INFO - Device connected with USB debugging off
05/050/2012 08:50:43 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
05/050/2012 08:50:44 - INFO - Device connected with USB debugging on
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Connected device : U20
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.20.0-cm9 bionic (2012-05-06 01:47 +0200) multi-call binary.
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.29

Bende de yazan bu, seninkinin aynısı yani. Telefon hala açılmıyor, sen açabildin mi?

05/050/2012 08:50:40 - INFO - Device disconnected
05/050/2012 08:50:43 - INFO - Device connected with USB debugging off
05/050/2012 08:50:43 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
05/050/2012 08:50:44 - INFO - Device connected with USB debugging on
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Connected device : U20
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.20.0-cm9 bionic (2012-05-06 01:47 +0200) multi-call binary.
05/050/2012 08:50:45 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.29

Bende de yazan bu, seninkinin aynısı yani. Telefon hala açılmıyor, sen açabildin mi?

Ooooh ben defalarca aynı şeyi yaşadım. Çözüm basit: Sony Ericsson Update Service - Download şu linkten sony ericsson update service i indirip bilgisayara kuruyorsun, telefonu bilgisayara bağlamadan önce programı çalıştır, o seni yönlendirecek. Telefonun yazılımını baştan yükleyeceksin. Yalnız baştan uyarayım: telefon ilk aldığın günkü haline döner bu işlemle.

- - - Güncellendi - - -

Rehber güncellendi. Tekrar deneyin ;)

Flashtool'un son sürümü ile root, xrecovery installer ve flashlama işlemlerini yaptım. işlem kaydında hiç hata vermedi, Burak'ın güncellediği kernel ve rom'u kullanmama rağmen yine başaramadım, logoda takıldı kaldı :D

Nihayet oldu. Serkan Atahan ve Recep Baltaş yardımlarınız için teşekkür ederim. Çok fazla kurcalayamadım henüz ama şimdilik gördüğüm tek sıkıntı klavyedeki mavi fonksiyon tuşları çalışmıyor. Rakamları ve @ gibi işaretleri dokunmatik klavye ile yapmak gerekiyor yani. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Nihayet oldu. Serkan Atahan ve Recep Baltaş yardımlarınız için teşekkür ederim. Çok fazla kurcalayamadım henüz ama şimdilik gördüğüm tek sıkıntı klavyedeki mavi fonksiyon tuşları çalışmıyor. Rakamları ve @ gibi işaretleri dokunmatik klavye
ile yapmak gerekiyor yani. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Vay arkadaş bir ben kuramadim su rom'u. Irfan bolge ve dil ayarlarini abd yapmis miydin telefonun flashtoolu kullanmadan once?
Kameraya baktin mi calisiyor mu? Diger sorunlar zamanla cozulur diye dusunuyorum.

- - - Güncellendi - - -

Nihayet oldu. Serkan Atahan ve Recep Baltaş yardımlarınız için teşekkür ederim. Çok fazla kurcalayamadım henüz ama şimdilik gördüğüm tek sıkıntı klavyedeki mavi fonksiyon tuşları çalışmıyor. Rakamları ve @ gibi işaretleri dokunmatik klavye
ile yapmak gerekiyor yani. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Vay arkadaş bir ben kuramadim su rom'u. Irfan bolge ve dil ayarlarini abd yapmis miydin telefonun flashtoolu kullanmadan once?
Kameraya baktin mi calisiyor mu? Diger sorunlar zamanla cozulur diye dusunuyorum.

- - - Güncellendi - - -

Evet ayarları yapmıştım flashtooldan önce. Kamerada sorun yok. Ama dediğim gibi mavi tuşlar çalışmıyor. Bir de az önce bir arama geldi ben cevaplayana kadar rehberimde olmasına rağmen kimin aradığı görünmedi. Gene de hoş görünüyor ama :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı