Xperia X5 yere düştü açılmıyor

Eraph

Decapat
Yer
Tekirdağ/Türkiye
Daha fazla  
Az önce kardeşimin telefonuyla fotoğraf çekerken kardeşim benden almayı denedi. Denedi ama denerken düştü. Düştüğünden beridir açılmıyor. Beklersek açılır mı? Yoksa tamirciye mi gidecek? Acil cevap verin. Bilen biri cevaplarsa sevinirim yanlış hareket etmek istemiyorum.

Az önce kardeşimin telefonuyla fotoğraf çekerken kardeşim benden almayı denedi. Denedi ama denerken düştü. Düştüğünden beridir açılmıyor. Beklersek açılır mı? Yoksa tamirciye mi gidecek? Acil cevap verin. Bilen biri cevaplarsa sevinirim yanlış hareket etmek istemiyorum.

Tamirci ya da batarya deşarj olmuştur şarja takın 10-15DK dursun sorna bakın.

Önce cihazı şarja takın 10 dk beklemenin ardından cihazı açmayı deneyin ses titreşim vb. görülmüyor ise batarya Flex'i çıkmış olabilir eğer titreşim veya ses var ise iç ekran çatlamıştır yüksek ihtimalle.

Arkadaşların dediği gibi pil deşarj olmuş olabilir. Şarja takmadan önce açma/kapama düğmesine 15-20 saniye kadar basılı tut ki kondansatörlerdeki enerji boşalsın. Sonra şarja takın bekleyin yarım saat falan. Açılmazsa geçmiş olsun, tamirciye falan götürün.
Denedim. Kırmızı ışık 3 kere yanıp söndü.

Yeni konular

Geri
Yukarı