Xperia Z arka planda çalışan uygulamaları kapatma

987ahmet

Hectopat
Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak nasıl yapılır ? Advanced task'ı kullanarak kapatıyorum 3 5 dakka sonra tekrar açılıyo bişey yapmamama rağmen. Anlamış değilim .. PC'de ki gibi ccleaner olarak ne kullanabılırım ? Tesekkurler ...

Beyefendi PC mantığı ile cep telefonu kullanılmaz. Bi kere en başta işletim sistemi farklı. O uygulamalar gerekli olduğu için çalışıyor arka planda. CCleaner'ın Android sürümü yok ama benzer programlar var -ki bence gereksiz programlar. Ayarlar > Uygulamalar kısmında uygulamaların depoladığı verileri silebilirsiniz ama bu her zaman zararınıza olur. Mesela fotoğraf thumbnail'lerini silerseniz her albüme girişte yeni thumbnail oluşturulur ki bu da daha çok pil tüketir.

Telefonu olduğu gibi kullanın. Pil yetmiyorsa STAMINA moduna alın... Telefondan silmek istediğiniz Xperia programı varsa da telefonu root etmeniz gerek. Ama şu anda root etmeye kalmayın, bunun için yeterli bilginiz yok. Android'de daha öğrenecek çok şeyiniz var.

Şimdi gerekmediği halde o kadar çok çalışan progrm var ki. Mesela efanatik eposta gazeteleride sürekli açılıyo gibi gibi. Bunları hem advanced tasktan hemde uygulamalar çalışan uygulamalardan durdurmama ragmen tekrar acıldıgını gormek moral bozucu..

Ben Xperia U kullanıyorum, silmek istiyorsan menüye girip sağ alt taraftaki 4 kutulu bi işaret var ona tıklayıp istediğin uygulamayı silebilirsin.
Önbellekten kaldırmak istiyorsan Tab Clean diye bir yazılım ihtiyacını görecektir. Sen sanırım iPhonelardaki gibi bir kısayol tuşuyla telefondaki önbellekteki programları görüp silmenin yöntemini arıyorsun fakat ben bilmiyorum. Sen biliyorsan söyle belki aynıdır :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı