XPG Battlecruiser alternatifleri

Spoidy

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Sistemimde XPG Battlecruiser kullanmayı planlıyordum. Fakat 1,5 aydır doğru düzgün hiçbir yerde stok bulamadım ve sonunda XPG Türkiye'ye Instagram üzerinden ulaştım. Bana; "Artık Defender Pro gibi daha yeni ürünlere odaklanmayı planlıyoruz. Battlecruiser'ın stokları büyük bir ihtimalle güncellenmeyecek." şeklinde bir mesajla geri dönüş yaptılar.

Peki sizin bana Battlecruiser alternatifi olarak(benzer özelliklerde) önerebileceğiniz kasalar nelerdir?

1000-1500 TL arası bir bütçe ayırmayı planlıyorum hocam.
100 TL aşabilirsen şu var. Dahili fanı yok ancak Battlecruiser gibi görünüşü var ama ondan daha iyi ve kaliteli bir kasadır. Tabii bütçemi aşamam dersen farklı bir şey de önerebilirim. XPG Battlecruiser'a benzeyen kasalar piyasada pek olmadığı için (görünüş olarak) biraz zor oluyor karar vermek.

100 TL aşabilirsen şu var. Dahili fanı yok ancak Battlecruiser gibi görünüşü var ama ondan daha iyi ve kaliteli bir kasadır. Tabii bütçemi aşamam dersen farklı bir şey de önerebilirim. XPG Battlecruiser'a benzeyen kasalar piyasada pek olmadığı için (görünüş olarak) biraz zor oluyor karar vermek.

Dediğiniz gibi hocam; görsel olarak pek alternatifi yok. Önerdiklerinizi listeme ekleyeceğim. Yüksek ihtimalle 4000X ile yoluma devam edeceğim gibi gözüküyor ama hala tavsiyelere açığım.

Battlecruiser kriterleri dışında ayırdığım bütçeye göre önerdiğiniz ve hoş gözüken başka kasa var mıdır hocam?

Dediğiniz gibi hocam; görsel olarak pek alternatifi yok. Önerdiklerinizi listeme ekleyeceğim. Yüksek ihtimalle 4000X ile yoluma devam edeceğim gibi gözüküyor ama hala tavsiyelere açığım.
4000X de güzel kasadır, tercih edebilirsin.

Battlecruiser kriterleri dışında ayırdığım bütçeye göre önerdiğiniz ve hoş gözüken başka kasa var mıdır hocam?
Bu bütçeye göre farklı önerilerim var evet. Yalnız görüntü olarak cam değil, mesh yapıda bu attıklarım.

1 adet ucuz 1 adet pahalı seçenek bıraktım. P500A daha iyi.

Siz nasıl bir sistem dizeceksiniz? Üst seviye mi olacak? Yoksa orta halli olup kasa içinde fan olmasını da arıyor musunuz?
Fanlı olursa çok daha iyi olur. Ryzen 5 5600X ve RTX 3070/Ti'lı bir sistem dizmeyi planlıyorum hocam. Soğutma konusunda şu anda karasızım. Sıvı soğutma kullanırsam 240mm'lik bir model tercih ederim büyük bir ihtimalle.

Fanlı olursa çok daha iyi olur. Ryzen 5 5600X ve RTX 3070/Ti'lı bir sistem dizmeyi planlıyorum hocam. Soğutma konusunda şu anda karasızım. Sıvı soğutma kullanırsam 240mm'lik bir model tercih ederim büyük bir ihtimalle.
240'lık sıvı soğutma alacaksan Lancool 215 al geç, fazlasıyla işini görür. Çok high end bir sistem düşünmüyormuşsun. 4000X de yeterli gelir fazlasıyla.

Öncelik Airflow mu yoksa Locked minvalinde bir kasa mı? Birinde hava geçirgenliği ve tozlanma birlikte olurken, diğerinde bir miktar fazla ısı ama az tozlanma şeklinde dönüş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı