XPG Battlecruiser kasa nasıldır?

Ne kadar sürede bir temizlenmeli? Temizlemek uğraştırıyor mu ve ne kadar zaman alıyor?
Ben kendi kasamı 3 haftada bir temizlemek zorunda kalıyorum. Aerocool Aero One Frost kasam var.

Toz filtresini temizlesem de fan yaprakları tozlanıyor, dediğim gibi temizlik gerekiyor mesh panellerde. Cam panellerde o kadar tozlanma olmuyor.

Sizi yanlış bilgilendirme diye raporladım. Kullanmadığınız kasanın nereden çöp olduğunu biliyorsunuz. Ben kullanıyorum ve inanılmaz memnunumum. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.
Test sonuclarini attim halen daha yanlis yonlendirme diyorsan allah akil fikir versin :) siz dunya para verdiniz diye o urun en iyisi olmuyor. Onde 1 tane, arkada 1 tane fana sahip mesh kasalar bile bu vasat hava akisina sahip kasadan daha iyiler var mi daha otesi?

En basitindan 4000D 2 dahili fan ile, 4 dahili fana sahip su sacma kasadan GPU yu 5 derece daha serin calistiriyor. Bu da ove ove bitiremediginiz kasanin ne kadar leş bir hava akisina sahip oldugunun kaniti.

En basitindan 4000D 2 dahili fan ile, 4 dahili fana sahip su sacma kasadan GPU yu 5 derece daha serin calistiriyor. Bu da ove ove bitiremediginiz kasanin ne kadar leş bir hava akisina sahip oldugunun kaniti.
Yazdığım şeyi okur musunuz?

Yazdığım şeyi okur musunuz?
Okumadigimi nereden cikardiniz? okudum fakat konumuzla alakali degil. Ben kasa ici airflow dan bahsediyorum ki bir kasada en ama en onemli sey budur. 2 fana sahip kasa, ove ove bitiremedikleri 4 fan ile gelen kasaya gore GPU yu 5 derece serin calistiriyor. +2 fan ile bu fark 8-10 dereceye kadar rahatlikla cikar. Bu kadar ciddi sicaklik farki icin kasa icine girecek bir miktar tozun hic bir onemi yok.

Vasat bir urune vasat demek zor olmamali? kasa genistir, gorunusu cok iyidir, sundugu diger ozellikler vs. mutlaka vardir ama hava akisi leş bu kadar basit. Ayni ekran kartini 8-10 derece sicak kullanmak isteyen, kasa ici airflowdan bir haber, rgb takintili kisiler tercih edebilir tabi ki cok da umurumda olmaz.

Ben bileşenlerimi en serin sekilde kullanmak istiyorum diyen uzak dursun, fiyatina gore hava akisi vasat otesi vasat.

Okumadigimi nereden cikardiniz? Okudum fakat konumuzla alakali degil. Ben kasa ici airflowdan bahsediyorum ki bir kasada en ama en onemli şey budur. 2 fana sahip kasa, ove ove bitiremedikleri 4 fan ile gelen kasaya gore GPU'yu 5 derece serin calistiriyor. +2 fan ile bu fark 8-10 dereceye kadar rahatlikla cikar. Bu kadar ciddi sicaklik farki için kasa icine girecek bir miktar tozun hiçbir onemi yok.

Vasat bir urune vasat demek zor olmamali? Kasa genistir, gorunusu cok iyidir, sundugu diger ozellikler vs. mutlaka vardir ama hava akisi leş bu kadar basit. Ayni ekran kartini 8-10 derece sicak kullanmak isteyen, kasa ici airflowdan bir haber, RGB takintili kisiler tercih edebilir tabii ki cok da umurumda olmaz.

Ben bileşenlerimi en serin sekilde kullanmak istiyorum diyen uzak dursun, fiyatina gore hava akisi vasat otesi vasat.

Size göre öyle olsun. Sizin dediğiniz Gamepower için geçerli.
Battlecruiser dediginiz fiyatina gore vasat otesi hava akisina sahip bir kasa. Millete onermeyin su çöp kasayi.
Bu fotoğraflar için kaynağınız var mı?
3-4 derece fark var diye kasa çöp olmaz.

Anlayamadığım şey 5 derece serin çalışmasının ne faydası var? 5 derece için bir kasaya vasat demek ne kadar mantıklı? Bu kasayı alan kişiler zaten 5 derece fazla ısınacağını bilerek alıyor ki bu 5 derece abarttığın kadar fazla bir sıcaklık değil. Bu kasaya 1000 TL verebilen insanın zaten elinde işlemcisi için de ya kule tipi ya da sıvı soğutması vardır, 5 derece daha fazla çalışmasının hiçbir zararı olmayacak. Ekran kartı da 70 değil de 75 çalışsın, o 5 derecelik fark ömründen 1 sene mi çalacak, hiç zannetmiyorum. Fan biraz daha hızlı dönecek, ama her tarafı cam olduğundan mesh kasaya göre de daha az ses verecek.
5 derece şurada önemlidir; Ekran kartın mesh kasada bile 85-90 dereceleri görüyordur, almazsın. İşlemcin render alırken 90 derecelere ulaşıyordur, almazsın. Onun haricinde normal bir oyuncu, ekran kartı mesh kasada 70 derece civarında, işlemcisi 65-70 derece civarında çalışıyorsa bu kasayı neden almasın? Performansından düşüş olmayacak, tecrübeyle sabit bu dediğim şey.

Geri
Yukarı