XPG Core Reactor 650W hakkında İlk İzlenimlerim

GARNADOR

Femtopat
Merhaba, uzun süredir fan sesi az olan bir PSU arıyordum bütçemi biraz artırıp XPG Core Reactor aldım. İzlenimlerim şu şekilde;

Kutu oldukça güvenli, balonlu naylona sarılmış ve bir de kendi özel köpüğüne konulmuş.

Modüler olması hoşuma gitti fakat modüler olmayan güç kaynaklarında kablolar bir köşeden geldiği için kasa içine ulaşımı daha kolay oluyor burada özellikle Anakart kablosunu döndüremedim ve maalesef kasamın altından geçirdim bu nedenle fan için ufak bir engel olmuş oldu. Aynı şekilde işlemci kablosu da zorluk çıkardı.

Kablo tasarımı kaliteli fakat takma kısmında biraz sorun oluyor. Kablolar için bir çanta çıkıyor kutudan. Şu an hatırlamıyorum satış yapılan sitelerin özellikler kısmında yazıyordur içerisinde fazladan kabloları çıkıyor.

Fan sesini önceki deneyimlerime göre duymuyorum. Fakat sanırım bir coil whine sorunu var yük altında gelmiyor ama kulağımı PSU'ya yaklaştırdığımda cızz cız cızzzz şeklinde sesler geliyor. (Bilgisi olan yazsın lütfen) - Bu nedenle belki aynı model ile değişebilirim. Adeks Store'dan aldım.

Kapanırken bir çınlama geliyor bu role sesiymiş sanırım. (Bir sorun değil)

İlk gün için deneyimlerim bu şekilde coil whine sesini çözemezsem sanırım değişeceğim ama fanı sessiz olması beni en çok sevindiren kısım oldu çünkü ses takıntım var.

Coil Whine sorununu çözemezsiniz. Zaten ses dışında sıkıntısı yok. Bende de VS550 var onda da hafif Coil Whine var. İzlenimlerinizi aktardığınız için teşekkürler, sosyalde sık sık önerilen bir PSU.

Coil Whine sorununu çözemezsiniz. Zaten ses dışında sıkıntısı yok. Bende de VS550 var onda da hafif Coil Whine var. İzlenimlerinizi aktardığınız için teşekkürler, sosyalde sık sık önerilen bir PSU.
Değiştirsem yine aynı sorunla karşılaşma durumum olur mu acaba kronik bir sorun mudur acaba?

Değiştirsem yine aynı sorunla karşılaşma durumum olur mu acaba kronik bir sorun mudur acaba?
Hocam zaten Coil Whine kullanılmaya engel sorun olarak görülmediği için mağazadan mağazaya değişir ama genelde iade almazlar. Değişim isterseniz hem zaman kaybı yaşatır en az 3 hafta bir de değişen ürünün aynı sorunu yaratmayacağının garantisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı