XPG Core Reactor kapanırken gelen ''click'' sesi

Çekinecek bir durum yok aslında. Herhangi bir sorun varsa bile diğer arkadaşlarda çıkmamış, şansıma bende çıkmış. Kronik sorunlu bir PSU değil. İki gündür birçok yabancı forumda insanlarla sohbet ediyorum ve herkesin ortak fikri "bunu bir röle sesi olduğu ve üst düzey tüm PSU'larda bulunduğu" yönünde. Diğer arkadaşlarda neden olmadığını sorduğumda ise bazı rölelerin yapı farklılığı sebebiyle daha fazla ses çıkardığı konusunda hemfikir oldular. Türkiye'de servisi ile arena bilgisayar ilgileniyor ve sabah servis ile konuştum. Oradaki arkadaş PSU'nun içinde bir röle olduğunu bile bilmiyor. "PSU'da röle bulunmuyor. Gönderin elimizde aynı model varsa onu da açıp kapatırız ve ses ondan da geliyor mu diye bakarız, gelmiyor ise iade alırız." Dediler.(Burada niyetim ukalalık yapmak değil, sorsanız röle ne işe yarıyor onu bile bilmiyorum ancak incelemelerde tek tek hangi parçanın ne olduğu yazıyor. NTC termistör ve bypass rölesi kullanılıyor içinde.) burada sizin tercihiniz önemli. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

Açıkçası fiyatı bayağı uygun oldu bir sitede alayım diyorum sadece eksiğim güç kaynağı kaldı 10 yıl garantili olmasıda cezbediyor 10 yıl garantisini Arena'ya sordunuz mu acaba?

Açıkçası fiyatı bayağı uygun oldu bir sitede alayım diyorum sadece eksiğim güç kaynağı kaldı 10 yıl garantili olmasıda cezbediyor 10 yıl garantisini Arena'ya sordunuz mu acaba?
Evet incehesap üzerinde bayağı uygun şu anda. Garantisini sormadım. Alacaksanız elinizi çabuk tutmanızı öneririm zira hemen tükeniyor.

herhangi bir sorun yok hangi devre elemanından geldiğini bilmiyorum ama röle sesi gibi geldi.
Benim 750 w high power psu da aynı şekilde kapanırken clik yapıyordu.
belki sistem kapandıktan sonra statik elektriğin sistemde birikmesini ve ya bobinlerdeki manyetik enerjinin önlenmesi amaçlı bir devre elemanıdır.

Bu arada ben de aldım. Ürün bugün elime ulaştı ve aynı şeyi bende de kapanırken yapıyor. Diğer güç kaynaklarımda yoktu, afalladım hatta bayağı.

İki gündür birçok yabancı forumda insanlarla sohbet ediyorum ve herkesin ortak fikri ''bunu bir röle sesi olduğu ve üst düzey tüm PSU'larda bulunduğu'' yönünde.
LTT'deki konuda Juular'ı etiketleyin bakalım o ne diyecek, gördüm konunuzu.

Bu arada ben de aldım. Ürün bugün elime ulaştı ve aynı şeyi bende de kapanırken yapıyor. Diğer güç kaynaklarımda yoktu, afalladım hatta bayağı.

Normal bir durummuş hocam. Ben de başlarda bayağı garipsemiştim ama kaliteli ünitelerin hepsinde bulunuyormuş.

LTT'deki konuda Juular'ı etiketleyin bakalım o ne diyecek, gördüm konunuzu.

Bayağı araştırdım ve normal olduğu kanısına vardım hocam. Aynı modele sahip iki kişiye sormuştum ve kendilerinde yok demişlerdi, geçenlerde biri geri dönüş yaptı ''bende de varmış, yeni fark ettim.'' dedi. Artık üstünde durmuyorum.

Normal bir durummuş hocam. Ben de başlarda bayağı garipsemiştim ama kaliteli ünitelerin hepsinde bulunuyormuş.

Bayağı araştırdım ve normal olduğu kanısına vardım hocam. Aynı modele sahip iki kişiye sormuştum ve kendilerinde yok demişlerdi, geçenlerde biri geri dönüş yaptı ''bende de varmış, yeni fark ettim.'' dedi. Artık üstünde durmuyorum.
Demek ki aslında iyi bir şeymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı