XPG Core Reactor vs Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold

Syremix

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat'a yeni katıldım sizlere bir soru sormak istiyorum da; geçen aylarda:

i5 10400F.
ASUS GTX1650 gdrr6.
Crucial 16 GB RAM.
MSI B460'a Pro anakartlı bir sistem dizdim ancak bu sistemi Vatan'dan dizdim ve orada çalışan elemanlar bilgisizliğim üzerine bana Rampage 600W 80Plus bir PSU vermişler ve araştırmam sonucunda bu PSU'nun kötü olduğunu öğrendim. 3 -4 ay idare ettim ve elimde 1000TL'ye yakın para bulunuyor şu anda bende bu fırsatı değerlendirip güzel kaliteli sağlam bir PSU almak istiyorum araştırmam ve tavsiyeler üzerine XPG Core Reactor 650G ve.

XPG Core Reactor 650G-bkceu 650W 80+ Gold modüler güç kaynağı vs.
Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı (SSR-650FX
Arasında kaldım siz bu 2 PSU'dan hangisini önerirdiniz? Ekstaradan farklı tavsiyeleriniz var mı? Görüşlerinizi bekliyorum. Bu da kasa modelim RAMPAGE SAILOR 4x120mm Rainbow Fanlı 600W 80Plus BRONZE MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden o kadar yüksek PSU'lardan istiyorsunuz? O sistem için o PSU'lar fazla. Ama tercih etmek istersen istediğini al, pişman etmez ikisi de.
ileride ekran kartı yükseltebilirim sonra tekrar yeni bir psu alamam gerekir almışken iyi birşey alayım sonra tekrar uğraşmak zorunsa kalırım sanırım xpg core reactor alacağım artır şansa kalmış ancak bir soru sormak istiyorum bu psu kasayla uyumlu değilmi yani bir sıkıntı çıkarmaz yukarıda kasa modelimi paşlaştım

Aynı sınıf ve hemen hemen aynı kalitede PSU'lar. Focus Plus bir tık sesli olabilir. Hangisi ucuzsa o alınabilir.

PSU'lar kasanıza uyar.

Aynı sınıf ve hemen hemen aynı kalitede PSU'lar. Focus Plus bir tık sesli olabilir. Hangisi ucuzsa o alınabilir.

PSU'lar kasanıza uyar.
çok teşekkür ediyorum bir sorum daha varSeasonic Focus Plus 650W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı (SSR-650gx bildiğim kadarıyla güncellenmiş hali fk modelinin peki benim neredeyse en bilmediğim konu bu
1x 20+4 Pin Güç Girişi
1x 4+4-Pin CPU çıkışı
4x 6+2-Pin PCI-Express Güç Çıkışı
8x SATA
3x IDE güç çıkışı
1x Floppy
bu psu larda güç kabloları hakkındaçok az bilgiye sahibim ileri ekran kartımı değiştirip i5 10400f
b460 a pro anakart
16gb crucial 2666mhz ram
rtx 2080 e yükseltmem durumunda bu psu yeterli olurmu yani xpg core reactör de sanırsam bu kablolardan daha fazla var sence xpg biraz daha mı ileri yönelik bir seçim olur yoksa bu yeterlimi

Kablolar yetecektir. 2 tane 2x8 PIN PCI-e bağlantısı isteyen ekran kartı takabilirsiniz (Tabii güç kapasitesi dahilinde). Anakartıniz da 8 PIN CPU girişine ihtiyaç duyuyor ki iki PSU'da bu özellige sahip.

Kablolar yetecektir. 2 tane 2x8 PIN PCI-e bağlantısı isteyen ekran kartı takabilirsiniz (Tabii güç kapasitesi dahilinde). Anakartıniz da 8 PIN CPU girişine ihtiyaç duyuyor ki iki PSU'da bu özellige sahip.
dostum çok teşekkür ediyorum seni de yorduk yarın incehesap da bayram indirimleri oluyor

En Ucuz XPG Core Reactor 750G-BKCEU 750W 80+ Gold 120mm Fan ATX Full Modüler Gaming Power Supply 1100 tl civarlarında belki bayram indirimleriyle beraber 1000tl 900tl bandına düşebilir düşerse direk xpg alırım eyer düşmezsede teknobiyotikten tertemiz seasonic alırım tabi teknoloji biraz da şans işi ama ben şansımı arttırmak için elimden geleni yaptım tekrardan çok teşekkürler iyigünler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı