XPG Gammix S70 M.2 SSD alınır mı?

Oldrich_TR

Centipat
Daha fazla  
SSD donanımsal olarak gayet iyi de 512 GB diske 2.100 TL vermek hiç mantıklı değil. Şu disk benzer seviyede, Crucial P5 Plus OEM versiyonu:

Satıcı biraz soru işareti olabilir. 2.300 TL civarına çıkabilirseniz 1 TB olarak bunu tavsiye ederim:

Kioxia G2 almayın, bunu alın. Daha performanslı disk.

SSD donanımsal olarak gayet iyi de 512 GB diske 2.100 TL vermek hiç mantıklı değil. Şu disk benzer seviyede, Crucial P5 Plus OEM versiyonu:

Satıcı biraz soru işareti olabilir. 2.300 TL civarına çıkabilirseniz 1 TB olarak bunu tavsiye ederim:

Kioxia G2 almayın, bunu alın. Daha performanslı disk.
Attığınız ürünlerde okuma hızı ve yazma hızları düşük çok bi sorun olur mu sizce ?

Attığınız ürünlerde okuma hızı ve yazma hızları düşük çok bir sorun olur mu sizce?
Yaptığınız işe göre değişir. İnternette gezip oyun oynuyorsanız PCI-e 3.0 hızları bile sizin için fazla fazla yetecek bir seviyede zaten. Farkı hissetmezsiniz. Bir de sadece teorik hızlara bakarak SSD seçimi yanlış. Daha yüksek hızlı SSD daha iyi demek değildir.

Ayrıca sistem bileşenleriniz nedir? PCI-e 4.0 destekleyen anakart ve işlemciniz yoksa o hızları alamazsınız zaten.

Yaptığınız işe göre değişir. İnternette gezip oyun oynuyorsanız PCI-e 3.0 hızları bile sizin için fazla fazla yetecek bir seviyede zaten. Farkı hissetmezsiniz. Bir de sadece teorik hızlara bakarak SSD seçimi yanlış. Daha yüksek hızlı SSD daha iyi demek değildir.

Ayrıca sistem bileşenleriniz nedir? PCI-e 4.0 destekleyen anakart ve işlemciniz yoksa o hızları alamazsınız zaten.
Ekran kartım 3060 v12 Tuf gaming
İşlemci rysen 5 5600
anakart Asus tuf gaming b550m-e
psu nzxt 750
ram kingston fury cl17 3600mhz

PCI-e 4.0 uyumlu mu ? yani sordugunuz için söylüyorum

Uyumlu evet, tam performans alırsınız. 500 GB için 2.000 TL vermeyin ama. 2.900 TL'ye Kioxia Exceria PRO var mesela. Ya onu alın ya da attıklarımı tercih edin.
Buradan alsam sizce güvenilir olur mu ? Yetkili satıcı yazıyor ama tam olarak anlayamadım..

Geri
Yukarı