XPG Invader kasamın hava akışı nasıl?

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba. XPG Invader mesh kasamın önünde 3 adet Be Quiet Pure wings 2 giriş fanı, 1 adet aynı model egzoz fanı ve üste monte edilmiş Arctic Liquid Freezer ll 240mm sıvı soğutucum var. Sıvı soğutmayı öne taktığımda ekran kartını çıkartıp takarken epey uğraştırıyordu ve sıvı soğutmanın olduğu yerde 2 adet daha egzoz fanı vardı. 3 egzoz fanının fazla olacağını düşünerek 2 fanı söküp sıvı soğutmayı yukarı aldım ve fan yapraklarındaki tozları temizledim. Bozulan eski bir SATA SSD vardı onun da kablosunu çıkarttım kalabalık yapmaması için. Kablolamayı da modüler olmayan PSU'um ile elimden geldiğince iyi yapmaya çalıştım. Toz filtresi var yıkadığımdan dolayı kuruduğu için takmadım. Ayrıca daha iyi hava alması için metal mıknatıslı kapağı da takmıyorum sadece toz filtresini takıyorum. Nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyorum.

@gedik ve @BerkayZ87 hocam siz de bakabilir misiniz?

@messinicocugu @GalaxySal450

Dosya Ekleri

• IMG_6590.jpeg
    IMG_6590.jpeg
    128,9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_6591.jpeg
    IMG_6591.jpeg
    210,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Güzel hocam ellerine sağlık ancak yine de kasanın görselliğinden bu kadar ödün verme metal kapağı tak derim.

Kasanın yan kapağında 2x120mm fan/radyatör yeri görüyorum. oraya 2 adet fanı içeriye üfleyecek şekilde takarsan önden gelen hava ile çarpışıp bir girdap oluşturabilir. Bu da hava akışını muhtemelen bozacaktır ama ben olsam denerdim. :D

Eğer radyatör önde olsa idi o 2 adet fanı dışarı atacak şekilde ayarla derdim ekran kartına sıcak hava vurmaması için fakat radyatör takınca oraya fan takamazsın muhtemelen.

Overall iyi. Güle güle kullan. Sisteminde güzel çiçek gibi. Ben sese aşırı hassas biri olduğum için HDD'leri söküp SSD'ye döndüm. Boşta bile HDD sesleri çok rahatsız edici fazla

Güzel hocam ellerine sağlık ancak yine de kasanın görselliğinden bu kadar ödün verme metal kapağı tak derim.

Kasanın yan kapağında 2x120mm fan/radyatör yeri görüyorum. oraya 2 adet fanı içeriye üfleyecek şekilde takarsan önden gelen hava ile çarpışıp bir girdap oluşturabilir. Bu da hava akışını muhtemelen bozacaktır ama ben olsam denerdim. :D

Eğer radyatör önde olsa idi o 2 adet fanı dışarı atacak şekilde ayarla derdim ekran kartına sıcak hava vurmaması için fakat radyatör takınca oraya fan takamazsın muhtemelen.

Overall iyi. Güle güle kullan. Sisteminde güzel çiçek gibi. Ben sese aşırı hassas biri olduğum için HDD'leri söküp SSD'ye döndüm. Boşta bile HDD sesleri çok rahatsız edici fazla
Teşekkür ederim hocam. Şuan boşta 2 adet fan var girdap yaratabilirim 😄 aslında düşündüm de öndeki radyatör yerine fan taksam kasanın en ön tarafından gelenle çarpışsa kötü mü olur? Sonuçta temperli cam var ve hava dışarı çıkamayacaktır daha iyi soğutur mu acaba? Deneyip döneceğim buraya 😄
daha 2 gün önceye kadar radyatör öndeydi ve 3 adet egzoz fanı vardı 😅 radyatörü yukarı takmanın su pompası sağlığı için iyi olduğunu çeşitli yerlerde okudum izledim o yüzden üste aldım açıkçası.
görsellik önemli ancak şuan zaten RGB vs. olmadığı için takmıyorum. Çok ileride monitörü aldıktan sonra kasa + psu değişirsem (kasa değişmek gereksiz çünkü baya sağlam bir kasa bana göre premium fiyatı değil ama hava akışı premium gibi her yeri açık ve fan desteği fazla) o zaman düşünürüm hocam.

Bir de sizin kasanızı bir konuda görmüştüm Phanteks. Çok hoşuma gitti? Hangi ve model ve şuan satışı var mı acaba hocam?

Not: kasamdan memnunum ama ileride ramler hariç argb yaparsam sizin kasadan almak isterim😄

Gayet iyi, hiç bir sorun yok. Radyatörü yukarıya konumlandırmanız iyi olmuş. Kullandığım kasamda RAM slotlarımdan kaynaklı radyatörümü ön tarafta kullanıyorum. FAN yönleri ve hava akışı en doğru böyle olabilirdi.

Bir de sizin kasanızı bir konuda görmüştüm Phanteks. Çok hoşuma gitti? Hangi ve model ve şuan satışı var mı acaba hocam?

Not: kasamdan memnunum ama ileride ramler hariç argb yaparsam sizin kasadan almak isterim😄
Phanteks P600s, PSU coverın üzerinde normalde Led yok P500A dan esinlenerek kendim döşedim 3 4 saatimi aldı.

Phanteksin P600S'in güzel yanları
kasa çok büyük hava akışı TOP 5 bir kasa
istersen ses yalıtımı aparatlarını takarak ultra sessizlik elde ediyosun (Sıcaklıklar artıyor tabi).
3x140 ön ve 1x140mm Egzoz fan desteği. üst 3x120 veya 2x140
Malzeme kalitesi müthiş. Buz dolabı kapağına elliyormuş gibi hissediyorsunuz.

Dosya Ekleri

• 3b9035f6-e527-41c6-a0f7-dd5ec4a7fca3.jpg
    3b9035f6-e527-41c6-a0f7-dd5ec4a7fca3.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 41
Phanteks P600s, PSU coverın üzerinde normalde Led yok P500A dan esinlenerek kendim döşedim 3 4 saatimi aldı.

Phanteksin P600S'in güzel yanları
kasa çok büyük hava akışı TOP 5 bir kasa
istersen ses yalıtımı aparatlarını takarak ultra sessizlik elde ediyosun (Sıcaklıklar artıyor tabi).
3x140 ön ve 1x140mm Egzoz fan desteği. üst 3x120 veya 2x140
Malzeme kalitesi müthiş. Buz dolabı kapağına elliyormuş gibi hissediyorsunuz.
Şuan bu kasa stokta yok yalnız hocam. P500A' da yok hocam. Onun yerine şu kasa biraz kafama yattı gibi ama radyatör desteği ve kasa genişliği nasıl hiç bilmiyorum. Sizin Kasa Tier listteki kasaların da çoğu stokta yok hocam.

Bu listede P600s yok ama P500A dan bir tık daha iyi kasa daha büyük olduğu için. Stok olmaması üzdü bide bu listeden bakın.
HAF 500 de gayet iyi bence
1682579047711.png

Bu listede P600s yok ama P500A dan bir tık daha iyi kasa daha büyük olduğu için. Stok olmaması üzdü bide bu listeden bakın.
HAF 500 de gayet iyi bence
Eki Görüntüle 1756354
Bir de şu kasayı buldum hocam beyaz ve hoş duruyor. Fiyatı da CM'den daha uygun aslında. Bir de mevcut XPG Invader'den de memnunum aslında genel olarak ancak zamanında PSU sığmamıştı ve kasayı iade etmeyle uğraşmak istemediğim için yamultarak sokmuştum PSU'yu. İleride PSU değiştirirken beni biraz zorlayacak ama bunun dışında mevcut kasamda tam anlamıyla mesh ve BeQuiet fanlarla iyi aslında masraf yapmaya gerek yok gibi de düşünüyorum PSU konusunda sıkıntı yaşamazsam 😁

Bir de şu kasayı buldum hocam beyaz ve hoş duruyor. Fiyatı da CM'den daha uygun aslında. Bir de mevcut XPG Invader'den de memnunum aslında genel olarak ancak zamanında PSU sığmamıştı ve kasayı iade etmeyle uğraşmak istemediğim için yamultarak sokmuştum PSU'yu. İleride PSU değiştirirken beni biraz zorlayacak ama bunun dışında mevcut kasamda tam anlamıyla mesh ve BeQuiet fanlarla iyi aslında masraf yapmaya gerek yok gibi de düşünüyorum PSU konusunda sıkıntı yaşamazsam 😁

Bence de yeni kasaya gerek yok. PSU'yu koyduysan diğerlerini de koyarsın standart oluyor genelde ölçüleri. Baktın işin içinden çıkamıyosun o zaman yeni kasa arayışlarına gir bence.

kasaya vereceğin parayla 2tb SSD al daha iyi :D

kasaya vereceğin parayla 2tb SSD al daha iyi
Bence de hocam. 6700K'dan ve GTX 1080'den AM5 ve RTX 4070'e geçtim. Yakında 1440p bir monitör alıp daha sonra da bir adet daha m2. ssd. PSU da bozulmadıkça besler zaten. Xigmatek 80+ Silver 750W. 4070 zaten 200W TDP'ye sahip 😄 Tek korkum PSU6-7 yıllık olduğu için bozulur mu ömrünü tamamlar mı diye korkuyorum,sistemimde başka güvenmediğim parça yok ama bugüne kadarda PSU ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı