XPG invader vs. Corsair iCUE 465X

iCUE 465X boş bir kasa için inanılmaz pahalı geldi bana. Onun yerine MSI Mag Forge 100R gbii kasalar öneririm. Yani hem tasarım olarak devrimsel bir kasa değil iCUE 465X hem de inanılmaz pahalı bence. O bütçeyle sistem yükseltme yapmak daha mantıklı geliyor bana.

Bir çok kişi böyle düşünüyor fakat ben zamanla yükseltma yapacağım.
Yani önümüzdeki 6 ay PSU ve kasa için para biriktirip kaliteli kasa ve PSU alacağım.
Daha sonra RAM'leri ve ekran kartını değiştireceğim.
İşlemci ve Anakart'ı aynı anda satın alacağım çünkü şu anki işlemcim i5 9400F ve ben AMD'ye geçeceğim önce işlemci alırsam Anakart'a olmaz önce anakart alırsam işlemci oturmaz.
Bu sebepten böyle bir şey yapacağım.

Ürünler aynı segmentte değil ilk olarak, ikisi arasında tabii ki 465x fakat kasaya o kadar para vermek yerine diğer bileşenleri yükseltirsiniz.
  • Phanteks Eclipse P300A
  • Corsair 275R Airflow
İkisi arasında alınabilecek güzel kasalar.

Ürünler aynı segmentte değil ilk olarak, ikisi arasında tabii ki 465x fakat kasaya o kadar para vermek yerine diğer bileşenleri yükseltirsiniz.
  • Phanteks Eclipse P300A
  • Corsair 275R Airflow
İkisi arasında alınabilecek güzel kasalar.
Para önemli değil max. 1300 TL'ye kasa alacağım kesin kararım.

Bütçe bol değil bu gözüküyor. Özellikle Türkiye gibi yerlerde yapılan en büyük sistem toplama hatalarından bir tanesi amacı dışında kasa almak. 3-4 ay sonra fiyatların ne olacağı belli değil. Bana çok komik geliyor 600 TL kasa neyinize yetmiyor? Aradaki farka gidip RAM alsanız 32 GB ile sistem kurarsınız gerçekten ilginç.

Bütçe bol değil bu gözüküyor. Özellikle Türkiye gibi yerlerde yapılan en büyük sistem toplama hatalarından bir tanesi amacı dışında kasa almak. 3-4 ay sonra fiyatların ne olacağı belli değil. Bana çok komik geliyor 600 TL kasa neyinize yetmiyor? Aradaki farka gidip RAM alsanız 32 GB ile sistem kurarsınız gerçekten ilginç.
Galiba anlamadınız ben temeli sağlam atmak istiyorum bu kasada kuracağım sistem 10000 TL civarı olacak.
5-6 Ayda 1 defa yükseltme yaparak en üst düzeye çıkacağım hedefim tamamen budur.
Mesela ram için 5 ay para biriktirip 32 GB en az 3200 mHz değerine sahip ram alacağım.
Umarım anlamışsınızdır.

Sizin anlamadığınız şeyler var aksine. 10 bin TL içeren sistem ne var ki? 10 bin dolar demiyorsunuz. Yaklaşık 1000 dolarlık bir sistem toplayacaksınız. 10 bin TL deyince sanki custum sıvı soğutma koyacaksınız. Alacağınız en fazla bir ATX anakart, bir sıvı soğutma, bir de 3000 serisi kart olacak. Dikkat edilecek tek şey 3000 boyutlarına kasanın uygun olması. RGB var diye fazladan para bayılmayı ne kadar çok seviyor insanlar. 50 katlı bina dikmiyorsunuz ihtiyacınızı yetecek şey varken üstüne gereksiz masraf yapacağınızı vurguluyorum. İstediğinizi yapın para benim değil sonuç olarak ben sadece size mantık dahilinde fikir veriyorum.

P400A RGB. XPG ınvader kaliteli diye alınabiliyor fakat soğutmasını Airhawk Duo ile karşılaştırınca 10 dereceye kadar fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam ekran kartında. Hava akışı battlecrusierden de iyi P400A RGB.

Bir çok kişi böyle düşünüyor fakat ben zamanla yükseltma yapacağım.
Yani önümüzdeki 6 ay PSU ve kasa için para biriktirip kaliteli kasa ve PSU alacağım.
Daha sonra RAM'leri ve ekran kartını değiştireceğim.
İşlemci ve Anakart'ı aynı anda satın alacağım çünkü şu anki işlemcim i5 9400F ve ben AMD'ye geçeceğim önce işlemci alırsam Anakart'a olmaz önce anakart alırsam işlemci oturmaz.
Bu sebepten böyle bir şey yapacağım.
Önerdiğim kasa da ne kadar yükseltme yaparsanız yapın destekleyebilecek bir kasa o yüzden bence de kasa bütçenizi daha ufak tutup sisteme ağırlık vermek mantıklı. Tasarıma bu kadar takılmayın bence şahsi görüşüm bir süre sonra kasanın yüzüne bile bakmıyoruz

Yeni konular

Geri
Yukarı