XPG Invader vs MSI MAG Forge 100R

Bütçe
600 tl
MAG FORGE 100M kullanıyorum, 100R ile aynılar. Tek fark 100R'de fanlar ARGB idi sanırsam. Avantajı önden çok güzel serin hava alıyor. Üste sıvı soğutma taktığında RAM'lere vs. temas riski yok. Dezavantajları ise 16 CM'lik tam modüler PSU'yu bile monte edebilmek için HDD kafesini söküp öyle taktım. Sonra kafesi geri takıyorsun. Derinliği dar. Anakartı oturttuğunuz vida yuvaları anakartı vidalarken laşk olabiliyor. Ekran kartını vidaladığınız yuvalar tam oturmuyor. Tam otursun diye zorla vidalarken ekran kartının anakarta takılı sağ ucuna ters bakı oluyor. Ekran kartınının sol ucuna parmağınızla bastırınca ekran kartının sağ ucu çıkmak ister gibi tersine kuvvete maruz kalıyor. Bunun çözümü için karga burun veya pense ile kasanın ekran kartı vidalama yuvasını biraz bükerek tam oturmasını sağlamak. Önde filtre olmadığından içeri toz çekme potansiyeli var. Bunu da klima filtresinin süngerini kesip monte ederek çözdüm. Seyrek dokunmuş filtreyle tabi ki.
XPG hakkında gözüme çarpan şey önden yeteri kadar serin hava geliyor mu mevzusu. O kasayı da kullanan birinin yorumu olsa daha ayağı yere basan değerlendirme yapılmış olur.
Eziyet bu.

@Cellat006 ben de diyorum ki bunu neden yapamasın? Soğuk hava zaten giriyor yani. Önü tamamen cam kapalı çöp kasalarda gram hava girmez o ayrı. Ama önü kapalı, havayı yandan alan bir kasaysa (örn: Corsair 5000D/5000D Airflow farkı) dediğin şekilde aşırı bir ısınma gerçekleşmez.

Screenshot_1.jpg

XPG Invader için bir inceleme verisi sunalım.

Burada önemli hususlardan birisi, stok halidir. Ön taraf kapalı ve kutudan çıktığı gibi içine sistem kurulmuş durum söz konusu.

@Cellat006 ben de diyorum ki bunu neden yapamasın? Soğuk hava zaten giriyor yani. Önü tamamen cam kapalı çöp kasalarda gram hava girmez o ayrı. Ama önü kapalı, havayı yandan alan bir kasaysa (örn: Corsair 5000D/5000D Airflow farkı) dediğin şekilde aşırı bir ısınma gerçekleşmez.

Eki Görüntüle 1166859
Tabii ki gerçekleşmez,hocam lütfen saptırmayalım konuyu,lütfen

Geri
Yukarı