XPG LEVANTE 240 6000 RPM'de dönüyor

osman.1

Kilopat
Merhaba, Kullanmış olduğum sıvı soğutma modeli: XPG LEVANTE 240.
XPG LEVANTE RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA burada gördüğümüz gibi Fan RPM 2000 civarı değerini gösteriyor.
Fanların dönmesinde bir problem yok. Sessiz çalışıyorlar ama pompa devri 6000 RPM'leri bulabiliyor %100 kullanımda. Bu normal mi?
6000 RPM'lerde sesli çalışıyor.

Şöyle bir strest testi yaptım Max sıcaklık değerleri aynı dereceleri verdi.
Popma Devri %100(6000 RPM) = 60 Derece (Sesli kullanım)
Pompa Devri %50(3000 RPM) = 60 Derece (Sessiz kullanım)
3000 RPM'lerde ses duyulmuyor. Bu şekilde kullanacağım sanırım ama merak ettiğim %100 kullanımda pompa devirleri böyle 6000 RPM gibi yüksek değerlerde mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
6000RPM biraz yüksek, iki fanın toplamıdır o.
Hayır fanlar 1500 RPM ile dönüyor. Sys_fan1 e takılılar. Benim sorduğum Cpu_fan a takılı olan pompa bağlantısı. %100 de çalıştırdığım zaman 6000 RPM değerlerini gösteriyor ve sesli çalışıyor. Şuanda %50 3000 RPM civarına sabitledim ses felan yok. Merak ettiğim pompa devrinin bu kadar yüksek olması normalmi acaba ?

Hayır fanlar 1500 RPM ile dönüyor. Sys_fan1 e takılılar. Benim sorduğum Cpu_fan a takılı olan pompa bağlantısı. %100 de çalıştırdığım zaman 6000 RPM değerlerini gösteriyor ve sesli çalışıyor. Şuanda %50 3000 RPM civarına sabitledim ses felan yok. Merak ettiğim pompa devrinin bu kadar yüksek olması normalmi acaba ?
Hocam 3000RPM'in sessiz olması gibi bir durum yok bence değerlerde bir sıkıntı var.

test.jpg

Cpu_Fan1 = Sıvı Soğutma Pompası
Sys_Fan1= Sıvı Soğutma Fanları
Sys_Fan3= Kasa Fanları
bu şekilde kasaya montaj yaptım. Fanlardan yana hiçbir sıkıntım yok sessiz çalışıyorlar.

3000 RPM çalışan fanlar değil. Fotoğraftanda anlaşılacağı üzere. Benim sormak istediğim Sıvı soğutmanın RPM değerinin 6000 RPM leri görmesi normalmi. Fanlardan yana hiç bir problemim yok :) onları sormuyorum.

6000 RPM'de dönen bir pompa şu ana kadar görmedim, değerlerde bir sıkıntı olma ihtimali nedir?

6000 RPM'de dönen bir pompa şu ana kadar görmedim, değerlerde bir sıkıntı olma ihtimali nedir?
Banada yüksek geldi. 6000 RPM lerde zaten sıvı soğutmanın çalıştığını hissediyorum sesli çalışıyor ve sıcaklıkta hiçbir fark yok yani . 3000 RPM değerlerindede aynı ısıları veriyor. Şuanda 3000 RPM civarına sabitledim sıvı soğutmanın pompasını ses felan duymuyorum.
Selam bende dün montajını yaptım 1600 lerde dönüyor pubg açıkken max 63 derecede tutuyor sende nasıl dereceler
Merhaba, İşlemcim ryzen 9 5900x Ultra ayarlarda LOL ve CS:GO 44/45 Derece civarında oynuyorum.
İşlemcinin Core Performance Boost özelliğini kapattım ama 3.7 GHZ ile kullanıyorum . Oyunlarda CPU kullanımı %5 %10 arası değişiyor.

Benimde söyle bi sıkıntım var anakart üzerinde argb soket yok rgb var o yüzden takamadım nasıl bir çözüm yolu uygulamam lazım konusunu açtım ama sonuç alamadım senin elinde var bi sorayım sanada

Benimde söyle bi sıkıntım var anakart üzerinde argb soket yok rgb var o yüzden takamadım nasıl bir çözüm yolu uygulamam lazım konusunu açtım ama sonuç alamadım senin elinde var bi sorayım sanada
Anakart Modelim: MSI Mag B550 Tomahawk , bu modelde bağlantı konusunda problem yaşamadım. Muhtemelen anakart modelinizde sıvı soğutma rgb bağlantı yerleri yok. Dönüştürücü ile felan bağlantı yapılabilir sanırım , tam emin değilim.

Sistemin montajını kendim yaptım. Herşeyini eksizsiz yaptığıma eminim ama 6000 RPM pompa devri normalimi bu yoksa bir gariplikmi var çözemedim.

139543158_413408679908097_6416936670935854006_n[1].jpg

Geri
Yukarı