XPG Pylon 550W Kutu açılımı

Merhaba arkadaşlar, bugün az önce elime ulaşan XPG Pylon 550W güç kaynağının kutu açılımını, ve ön yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle ürünü n11.com üzerinden Vesmark adlı satıcıdan aldım. Satıcı ürünü aldıktan yaklaşık 30 dakika sonra ürünü kargoladı. Yurtiçi Kargo ile bu sabah teslim aldım ürünü. Almak isteyenler için link;
Ürün elime şu şekilde geldi;
Eki Görüntüle 865271
Hepimizin patlatmayı sevdiği o balonlu naylon ile kaplanmıştı.
Kutu şu şekilde şık bir kutu, herhangi bir hasar yoktu. Ben açtıktan sonra fotoğrafını çektiğim için kenarlarda zorlama var biraz.
Eki Görüntüle 865276
Kamerayı titretmesem daha iyi olacakmış :d
Kutuyu açtığımızda güç kaynağı bizi karşılıyor;
Eki Görüntüle 865277
Eki Görüntüle 865282
Eki Görüntüle 865285
Ürün DC-DC kullandığı için oldukça verimli, 12v kanalından 546W güç sağlıyor, neredeyse tamamını.
Güç kaynağı yumurta kolisine benzer (?) bir şeyin içinde geldi.
Eki Görüntüle 865293
Kutu içeriğinde bunlara ek olarak güç kablosu bulunuyor, bazı ürünlerden çıkmadığını duymuştum. Belirtmek istedim bu yüzden.
Eki Görüntüle 865297
Kablolar siyah, kasa içerisinde güzel duracaktır.
Eki Görüntüle 865298
Bunun dışında diğer kutu içeriği şu şekilde;
Eki Görüntüle 865299
Yapıştırmamız için birkaç çıkartma geliyor.
Özelliklerinden bahsetmek gerekirse;
• 550W, 12v kanalından 546W verebiliyor.
• Modüler değil. Bazı yerlerde yarı modüler ya da tam modüler olarak geçiyor.
• Ana kapasitörler Japon malı 105°C kaliteli kapasitörler.
• DC-DC düzenleme kullanıyor.
• Korumalar;
OCP / OVP / UVP / OPP / SCP / OTP / NLO / SIP
• Kablolar siyah, kasa içinde güzel duracaktır.
• FDB (Fluid Dynamic Bearing) 120mm fana sahip.
• 80+ Bronze sertifikalı.

Ürünü genel olarak beğendim, umarım sessiz çalışıyordur. RAM'lerimi de aldığımda sistemimi tamamlamış olacağım, montajı yaptığımda detaylı incelemesini de paylaşacağım. Umarım beğenmişsinizdir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım.
Hayırlı olsun öncelikle. Açıkçası ben kutuyu açtığımız da ekran kartı çıkacağını sanmıştım.

"Kutuyu açtığımızda güç kaynağı bizi karşılıyor;"

Sanmıyorum hocam. Zalman N5 MF ile CPU kablosu konusunda sorun yaşayan oldukça fazla kişi var. Ben RAM'lerimin gelmesini bekliyorum, hala montaj yapmadım. Kabloların kalınlığından ziyade kasa kaynaklı bir durum.

Benim de parçalar daha tam gelmedi. Geçici olarak eski bileşenleri monte ettim. Bu hafta her şey tamamlanacak gibi duruyor. O zaman sıfırdan konu açıp paylaşacağım montajda başıma gelenleri. Eğer sisteminizde HDD yoksa kızakları çıkarın hocam. Kullanılmayan kabloları oraya atarsınız. Yoksa arka kapak zor kapanıyor.

Merhaba arkadaşlar, bugün az önce elime ulaşan XPG Pylon 550W güç kaynağının kutu açılımını, ve ön yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle ürünü n11.com üzerinden vesmark adlı satıcıdan aldım. Satıcı ürünü aldıktan yaklaşık 30 dakika sonra ürünü kargoladı. Yurt içi kargo ile bu sabah teslim aldım ürünü. Almak isteyenler için link;
Eki Görüntüle 865271
Kutu şu şekilde şık bir kutu, herhangi bir hasar yoktu. Ben açtıktan sonra fotoğrafını çektiğim için kenarlarda zorlama var biraz.
Eki Görüntüle 865276
kutuyu açtığımızda güç kaynağı bizi karşılıyor;
Eki Görüntüle 865277
Eki Görüntüle 865282
Eki Görüntüle 865285
Ürün DC-DC kullandığı için oldukça verimli, 12v kanalından 546W güç sağlıyor, neredeyse tamamını.
Eki Görüntüle 865293
Kutu içeriğinde bunlara ek olarak güç kablosu bulunuyor, bazı ürünlerden çıkmadığını duymuştum. Belirtmek istedim bu yüzden.
Eki Görüntüle 865297
Eki Görüntüle 865298
Eki Görüntüle 865299
• Ana kapasitörler japon malı 105°c kaliteli kapasitörler.
• Korumalar;
Ocp / ovp / uvp / opp / scp / otp / nlo / sıp.
• Fdb (fluid dynamic bearing) 120mm fana sahip.

Ürünü genel olarak beğendim, umarım sessiz çalışıyordur. RAM'lerimi de aldığımda sistemimi tamamlamış olacağım, montajı yaptığımda detaylı incelemesini de paylaşacağım. Umarım beğenmişsinizdir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım.

Öncelikle ürünü n11.com üzerinden vesmark adlı satıcıdan aldım. Satıcı ürünü aldıktan yaklaşık 30 dakika sonra ürünü kargoladı. Yurt içi kargo ile bu sabah teslim aldım ürünü. Almak isteyenler için link;
Eki Görüntüle 865271
Eki Görüntüle 865276
kutuyu açtığımızda güç kaynağı bizi karşılıyor;
Eki Görüntüle 865277
Eki Görüntüle 865282
Eki Görüntüle 865285
Eki Görüntüle 865293
Eki Görüntüle 865297
Eki Görüntüle 865298
Eki Görüntüle 865299
• Ana kapasitörler japon malı 105°c kaliteli kapasitörler.
• Korumalar;
Ocp / ovp / uvp / opp / scp / otp / nlo / sıp.
• Fdb (fluid dynamic bearing) 120mm fana sahip.

Tek bir şey merak ediyorum kutunun üstünde jelatin var mıydı? Bana gelen üründe kendileri jelatin yapmış gibime geldi merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Alperyt
Evet, vardı.
Hayırlı olsun öncelikle. Açıkçası ben kutuyu açtığımız da ekran kartı çıkacağını sanmıştım.

"Kutuyu açtığımızda güç kaynağı bizi karşılıyor;"
😃😃😃😃😃😃😃😃

PSU'da CW sesi çıkmaya başladı. Double Forward'ın zararları diyelim. Garantiye göndermeyi düşünüyorum. Alacak olan kişiler için bilgilendirmek istedim.
Cızırtı sesi hoparlörümden geliyormuş, yanlış alarm. Ama bu ve bunun gibi DF kullanan PSU'larda CW ihtimali her zaman var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı