XPG Pylon 650W vs Corsair CX-650F vs CM MWE Bronze V2 650W

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Tom's hardware incelemesine baktım. Pylon 650, MWE Bronze V2 ve CX-650F'nin neredeyse aynı ayarda olduklarını gözlemledim, belki yanlışımdır yanlışsam düzeltin PSU'ları çok detaylı araştırmadım. Yüzeysel ve incelemeler üzerinden yorum yaptım daha çok.

• CX-650F'nin avantajı DC-DC-LLC, 12v 648W, 5 yıl garantili, modüler ve RGB olması. Ama RGB olmasının pek bir önemi yok, fan aşağı bakacak çünkü. Modüler olmasının da pek artısını kullanamayacak gibiyim çünkü 5 SATA kullanıyorum. Sadece Molex kablosu kenarda duracak yani.
  • Pylon 650'nin dezavantajı DC-DC-LLC yerine DC-DC olmasıydı yanlış hatırlamıyorsam. Bir de Pylon'un kablolarına çok sert diyorlardı, o sebeple biraz soğudum ama kararsızım.
  • MWE Bronze V2 bazı testlerde CX-650F'yi de, Pylon 650'yi de geçiyor. Ama genel olarak denk yani. Kararsız kaldım. CX-650F gibi DC-DC-LLC, 5 yıl garantili ve 12v kanalı yine aynı şekilde 648W veriyor.

Sizce hangisi tercih edilmeli? CX-650F'yi almayı düşünüyordum ancak 1-2 test karıştırınca Pylon 650 ve MWE Bronze v2'den falan aşırı farklı olmadığını görünce bi' sormak istedim.

RGB olan PSU'ların fanları yukarı bakabilir görüntü için.
Verimli olmaz.

Sizin de dediğiniz gibi RGB kasanın altında kalacağı için pek önemli bir "+" değil bence. MWE Bronze V2 ile Pylon arasında gidip geliyorum, MWE Bronze V2 diyeceğim galiba. @RPM siz ne dersiniz?
Pylon en geride aslında tercih için. LLC yok çünkü. Daha çok MWE ile CX-650F arasındayım denebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı